PORTÁL NAVIGÁCIÓ

PORTÁL AL-NAVIGÁCIÓ

MORZSÁK

Bognár Attila

[Hozzászólások száma] 8731 [Összpontszám] 6190 [Sikeresség] 71

hozzászóló

"Nem lehetne néhány olyan topikot fenntartani, amibe Bognár úr nem írhat bele? (...) inkább 1 topik kellene amibe írhat - mi meg majd azt jól elkerüljük, nem is nézünk bele - oszt ott el lehet magában az elégedetlenségével:-)))"

Ám ha netán mégis ide-ide tévedne néha valaki és "véleményezne":
én adnék egy-egy pluszt minden mínusz (rövid:) megindoklására.
[Válasz] [Idézet]

[Válasz]
Hozzászóló Hozzászólás

Bognár Attila

hozzászóló

A mai tüntetés végéről:
Éljenama
gyarszabadság,
menjetekha
za...

Ceterum censeo:
"Opciók
Aláírás hozzáfűzése (Az aláírást az Adatlapon tudja módosítani.)"
((vagy NEM! - de ettől még ezt az "opciót" jól ott felejtették...))
[Válasz] [Idézet]

Bognár Attila

hozzászóló

Új címem: 3021 Lőrinci Külterület (Bioházak - a temető után) GPS: kb. 47.731757, 19.697958 :)
Új e-mailom: ide.oda.kampany@gmail.com
(Facebook profilom az adatlapom "honlap" rovatában:)
[Válasz] [Idézet]

Bognár Attila

hozzászóló

Két S.O.S. (on-line) aláírásgyűjtésre hívok minden
Kedves Olvasót:

ec.europa.eu/citizens-initiative/REQ-ECI-2012-000028/public/index.do?lang=hu
és
https://signature.right2water.eu/oct-web-public/?lang=hu
HOGYAN:
- ha szükséges, válassz nyelvet (jobbra fönt)
- nyomd meg a "Támogatom" gombot (a kék sávban)
- válassz országot
- a "Dokumentum/Sorszám típusa" mezőt állítsd át az "Útlevél"-ről szig.-re vagy szem.szám.-ra:)
- töltsd ki a kért adatokat (szám, név), és válassz (magyar) "állampolgárság"-ot
- pipáld ki a "Kijelentem..." és az "... elolvastam" előtti négyzeteket
- írd be a 4 ellenőrző karaktert
(ha nem olvasható, kérj másikat a görbe nyílra - "frissítés" - kattintva!)
- nyomd meg alul a "Küldés"-t!
A sikeres befogadást a szerver egy hosszú hivatkozási számsorral igazolja vissza egy következő oldalon...
(ennek híján újra kell/lehet próbálkozni)
forrás: https://www.facebook.com/events/625094110851670/

Ez a hozzászólás 1 alkalommal volt szerkesztve. Utolsó módosítás ideje: 2013.08.22 14:47:28

[Válasz] [Idézet]

Bognár Attila

hozzászóló

Holnap 10-18 között a budapesti Olimpiai parkban leszek egy érdekesnek ígérkező civil rendezvényen...
A rendezvény fő célja, hogy azonosítsuk közös problémáinkat, és felhívjuk a figyelmet arra, hogy ezeket csak közösen tudjuk megoldani.

Program:
10-12 Beszélgetés, ismerkedés.
12-14 Közös ebéd
14-15 Csatlakozó szervezetek bemutatkozása
15- Közös problémáink azonosítása (mivel a rendezvényen minden oldalról szeretettel várunk mindenkit, ám a különböző oldalakon állóak mást és mást gondolnak Magyarországról, ezért egyáltalán nem egyértelmű, hogy melyek azok a problémák amelyekkel kapcsolatban valóban egyetértés mutatkozik. a beszélgetés célja ezek megtalálása)

Eddig csatlakozott szervezetek (abc sorrendben):
Anonymous Operation Hungary
Arany Liliom Alapítvány
Buzi Újhullám
Koppány Csoport
Közösségépítő Mozgalom (Közép)
((+KÜLSŐHÁZ+))
Mozdulj Magyarország Mozgalom
Nem Adom a Házamat Mozgalom
Valódi Demokráciát Most - Occupy Hungary
Vektor Gondolkodói Kör

Hasznos információk:
Megközelítés:
Az Olimpiai Park a Széchenyi rakparton található, a Képviselői Irodaház és az Országház között. Parlament körül minden fel van ásva és le van zárva, ezért legkönnyebben a Jászai Mari tér felől lehet megközelíteni...

PS: egész jó volt, azóta már folytattuk is :)
Ettől függetlenül én (EGO) Gödre is kimentem! :P

Ez a hozzászólás 1 alkalommal volt szerkesztve. Utolsó módosítás ideje: 2013.08.22 14:34:43

[Válasz] [Idézet]

Bene Magdolna

[Hozzászólások száma] 2049 [Összpontszám] -3065 [Sikeresség] -150

hozzászóló

Nem elfogadható a példálozás . A vizitdíjat bevezették, s csak utána lett világos, hogy jogtalan stb. volt.

Továbbra sem látom legcsekélyebb esélyét sem annak, hogy a kezdeményezés célt ér. Hamarabb el tudok képzelni valami alternatívát, pl. bizonyos jövedelem határ alatt tiltva lenne a levonás, az adósságot nem vonhatnák csak a jövedelem bizonyos összegéig. Ehhez hasonló már volt, mikor a családi pótlék nem számított jövedelemnek, s nem tehette rá a hitelező a kezét, ha úgy gondolta joga van ahhoz.
Manapság a családi pótlékot (is) teljes egészében lenyúlhatja szinte bárki (pl bank) és törvényesen azt mondhatja "tartozik nekem, az jogosan az én pénzem".
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Bognár Attila (2013.05.31 18:24:54)

Bognár Attila

hozzászóló

... az országok költségvetésére nem lehet polgári kezdeményezést benyújtani.

Emléxel még a "vizitdíj" (stb.) népszavazásunkra?
Hát az is kőkeményen költségvetési tételt érintő kérdés volt, mivel az EZZEL elutasított 300 Ft-ok hiányát épp a költségvetésből kellett pótolni!
Az alapjövedelem megszavazása amúgy egy emberi JOG érvényesítése (kinyilvánítása) lenne - amelynek "mellékesen" van költségvetési vonzata IS.
De hát minek NINCS?!
Pl. jogod van ügyfélkaput nyitni "ingyen" - de az ügyintézés valójában pénzbe kerül, amit a költségvetés fizet... (ha nincs jogod rá, akkor meg ugye nincs költség sem;))
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Bene Magdolna (2013.05.30 12:56:06)

Bene Magdolna

hozzászóló

Jó válasz! :-)

Vannak egyéb aggályaim is.

Én nem kezdeményezek (csupán csak aláírásommal sem) olyasmit, ami előre láthatóan, egyértelműen kudarcra van ítélve, s még azt is látom, hogy nem véletlen.

Ez oldal http://ec.europa.eu/citizens-initiative/public/how-it-works szerint az eljárás a 4. lépcsőn van, (föntről lefelé 4., nincs számozva) .

Olvasgattam korábban az EU-s szerződéseket, (most nem tudom keresgélés nélkül ide linkelni a megfelelőt) azokban találtam a polgári kezdeményezéssel kapcsolatos feltételeket is. (Valamelyik régebbi hozzászólásomban már hivatkoztam ezekre) Van törvény, ami kimondja, hogy az országok költségvetésére nem lehet polgári kezdeményezést benyújtani. Márpedig ez az elképzelés, akárhogy is kerülgetjük, gyakorlatilag direktbe érintené a költségvetést.

Az én előrelátásom szerint a 8. záró aktusban a bizottság nem fog jogalkotási eljárást indítani az ügyben, hacsak nem nyílnak meg valami kiskapuk , vagy alaptörvény (Szerződés) módosítás nem történik. Ez utóbbi viszont nem szokott egyik napról a másikra történni, évek is eltelhetnek mire hatályba lép.
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Bognár Attila (2013.05.23 20:39:47)

Bognár Attila

hozzászóló

Bene Magdolna írta:Az "itt írd alá" oldalon https://ec.europa.eu/citizens-initiative/REQ-ECI-2012-000028/public/index.do
van egy "támogatom" gomb. Ha arra klikkelek, mi fog történni?

Feljön egy űrlap, ami a neved és a személyi azonosítódat (ami lehet a szig.szám is:) kéri.

A Magyarországi "aláírás online" mennyire komoly?
Be számít e az "aláírás élesben" törekvés listájába?

Pont a fenti EGYEDI azonosítás miatt teljesen komoly, valamint attól is, hogy az EU által biztosított program gyűjti az EU szerverén.

Ezen kívül egy nagyon részletes számláló is segít az állás követésében:
http://basicincome2013.eu/ubi/counter/
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Bene Magdolna (2013.05.23 12:49:33)

Bene Magdolna

hozzászóló

Köszi a facebook-on küldött meghívót. (Remélem, nem gond, hogy itt érdeklődöm a számomra átláthatatlan részletek miatt)

Az "itt írd alá" oldalon https://ec.europa.eu/citizens-initiative/REQ-ECI-2012-000028/public/index.do

van egy "támogatom" gomb. Ha arra klikkelek, mi fog történni?

A "Hogyan lehet aláírni" tájékoztató oldalon http://ec.europa.eu/citizens-initiative/public/how-to-signup

ez olvasható :
A kezdeményezés támogatásához papír- vagy elektronikus formátumban ki kell töltenie egy, a támogató nyilatkozatok gyűjtésére szolgáló űrlapot, amelyet a kezdeményezés szervezői bocsátanak az Ön rendelkezésére. (Elektronikus formátumban abban az esetben lehet kitölteni az űrlapot, ha a szervezők létrehoztak egy honlapot e célra.) Az alábbiakban bővebb tájékoztatást talál a támogatás mikéntjéről.

A Magyarországi "aláírás online" mennyire komoly?
Be számít e az "aláírás élesben" törekvés listájába, vagy csak úgy néz ki az egész "Kalózpárt és magyarFNA játék" mintha beleszámítana?

Ez a hozzászólás 1 alkalommal volt szerkesztve. Utolsó módosítás ideje: 2013.05.23 12:50:25

[Válasz] [Idézet]

Bognár Attila

hozzászóló

Már egyszer leírtam (https://edemokracia.magyarorszag.hu/forum/posts/preList/107652.page), de most egy más fordításból is idézem:
Lukács 9
49János válaszképpen ezt mondta: „Tanító, láttunk valakit, aki a te nevedet használva űzött ki démonokat, és megpróbáltuk megakadályozni őt ebben, mert nem követ téged velünk.”
50De Jézus ezt mondta neki: „Ne próbáljátok megakadályozni őt ebben, mert aki nincs ellenetek, az mellettetek van.
és Lukács 11
21Amikor egy erős, jól felfegyverzett ember őrzi a palotáját, akkor békében vannak a javai.
22De mikor egy nála erősebb jön ellene, és legyőzi őt, elveszi teljes fegyverkészletét, amelyben bízott, és szétosztja a tőle zsákmányolt dolgokat.
23Aki nincs az én oldalamon, ellenem van, és aki nem gyűjt velem, szétszór.

Persze lám, nincs itt semmi ellentmondás, hiszen az egyikben "én" (EGO) szerepel, amásikban viszont "ti" - avagy tipikusan a klasszikus: "Quod licet Iovi, non licet bovi!" felállás...

Kicsit emlékeztet még arra a paradoxonra is, hogy:
"A Szentírás olvasása közben nem illik rágyújtani, viszont a Szentírást mindig tetsző olvasni - még dohányzás közben is..."
[Válasz] [Idézet]

Bognár Attila

hozzászóló

Érdekes megoldás! :D
2013.04.11 08:27:24 Hozzászólás áthelyezés Bognár Attila (2013.04.10 20:39:06) hozzászólását a(z) "Teszt" című témából áthelyeztem a(z) "Fórumüzemeltetési, technikai kérdések" című témába.

https://edemokracia.magyarorszag.hu/forum/posts/list/38.page#319410
Információ

A kért téma nem létezik.

EZT a "Próbálkozó Józsefke"(???) nevű újdonsült tagtársunkat mertem kifogásolni abban a hsz-omban:
https://edemokracia.magyarorszag.hu/forum/user/profile/289208.page
[Válasz] [Idézet]

Bognár Attila

hozzászóló

Ezt a három "ÁLLATI" hír-címet ÍGY kaptam:
- Öreg halászt tépett szét egy cápa Jamaicánál
- Letépte egy földműves fejét egy szumátrai tigris Indonéziában
- Szupercuki fotó: hosszú szempillájú boci született a Fővárosi Állatkerben
és még mondja valaki, hogy nem jó itt nekünk élni ebben a mi kis langyos medencénkben... :P
[Válasz] [Idézet]

Bognár Attila

hozzászóló

Nagy Zoltán 0018 írta:A választásokat nem a párttagok szavazatai döntik el, hanem annak a mintegy 8 millió választópolgárnak a szavazata (a maradék 200 ezerbe a pártagokat soroltam), akik képesek önálló gondolkodásra .

Menyus szerint:
A matematikai valóság az, hogy van a szavazók közt mintegy 3 millió olyan ember, aki csábos mosolygós pofáknak hisz el mindent; van cca 2 millió olyan ember, akit dinamittal sem lehet az urnákhoz repíteni, és van kb. 3 millió olyan választó, aki a jelenlegi pártok egyikét sem választaná, inkább el sem menne szavazni!

Azonban ez utóbbi (3M) még csak a kvk-ok időközi adata.
Tartok tőle, hogy végül csak 1(M) marad belőlük, a többi 2M lesz az, aki hányingerrel küszködve mégis csak az ún. "kisebbik rossz" választását fogja erőltetni...
Ám a "legkisebb rosz"-at még így sem meri megkockáztatni, mert dolgozik benne a szavazata "elveszés"-étől való (hamis!) félelem.
Egyrészt ez egy "önbeteljesítő jóslat", hiszen ha elég sokan gondolkodnak így (egyenként!), akkor épp annyian NEM fognak szavazni egy(-egy) kis pártra, hogy végül TÉNYLEG nem fog bejutni...
(vegyük észre, hogy az "5%-os" küszöb nem egyszer 5%-ot rekeszt ki, hanem képes sokszor 4,9%-ot is!!!)
Másrészt gyakorlatilag MINDEN olyan szavazat "elvész", amely nem eredményez majd a következő 4 éves kormányzásra való érdemi hatást gyakorlni képes mandátumot!
Ez alapesetben a teljes új ellenzék...
- kivéve, ha 50% ALATTI ("kisebbségi") kormány alakul!

Amit pedig én gondolok a választási hajlandóságról, azt épp ma írtam le így:
... következő feladatunk pedig az lesz, hogy MINDAZOK (mi és mások,
gyakorlatilag a komplett "harmadik plus"!:), akik találunk magunknak saját
("egyéni") jelölteket tartsunk közöttük egy ELŐVÁLASZTÁS-t (a fidesz által
megszüntetett első(!) forduló helyett) mégpedig úgy, hogy:
1. minden jelölt regisztráltatja a saját lehetséges (azaz általa elérhető)
szavazóit - az őt támogató szervezet(ek) segítségével.
(Arról senki se ábrándozzon, hogy bárki CSAK azért rá szavazna a hivatalos
választáson, mert megjelenik az ő neve egy szavazólapon! Csak azok fognak
tényleg rá szavazni, akiket ő előre elért, és odaküldött - a többi
"bizonytalan" egyszerűen csak otthon fog maradni!
)
2. ezekkel a szavazókkal minden jelölt megismerteti a saját körzete összes
többi jelöltjét (azaz legalább kiteszi a linkjüket a saját kortes
oldalaira! - de akár készülhet nekik egy közös "választék-oldal" is:)
3. legkésőbb 2014. január végéig ezek a szavazók körzetenként EGYÜTT
választanak a jelöltjeik közül, méghozzá többes szavazással:
3.1. mindenki 3 személyre szavazhat
3.2. az lesz a körzetben a hivatalosan indítandó "közös" jelölt, aki
összesen a legtöbb szavazatot kapja (tehát aki az 1.+2.+3. helyezett volt a
legtöbb szavazójuknál!)
4. az előválasztásunkon részvevő (több elkülönült részletben) regisztrált
szavazóink össz létszámából világosan kiderül majd, hogy NEKIK (tehát az ő
képviseletükre!) érdemes-e önálló választási listát állítanunk (és
"hányat";))) - ennek a küszöbszáma (biztonsági kerekítéssel) legyen a
300.000 fő.

További (3.:) feladatunk hogy a közös jelöltjeink és a a közös listá(i)nk
eredményeként elérhető "közös képviselőink" közös "használatáról" is szépen
előre megegyezzünk egymással...
Erre igen alkalmasnak látom a "likvid demokrácia" módszerét, azaz a
képviselőink "követutasítás"-ait a(z előválasztásunkra) regisztrált(!)
szavazói dönthessék majd el, a "Liquid Feedback" szoftver segítségével.
1. az "egyéni" körzetben megválasztott képviselőt természetesen csak annak
a körzetnek a (hozzánk) regisztráltjai utasítanák TÖBBSÉGI módon
2. a közös listáról bejutottakat pedig minden (ide) regisztrált szavazónk
együtt - ARÁNYOS módon, azaz ha a kisebbségben maradt vélemény is eléri
legalább az egy képviselőnkre jutó szavazatok többségét, akkor az a
vélemény megkapja azt az egy (listás!) képviselőt magának...
(nagyobb arány esetén persze azzal arányosan több képviseletet:)
Ezáltal MINDEN ebben résztvevő magáénak érezheti ezt az összefogást!
Aki pedig erre nem képes, az próbálkozzon csak bátran - egyedül...

Ez a hozzászólás 1 alkalommal volt szerkesztve. Utolsó módosítás ideje: 2012.12.05 20:39:36

[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Nagy Zoltán 0018 (2012.12.02 11:09:47)

Nagy Zoltán 0018

[Hozzászólások száma] 1678 [Összpontszám] 1055 [Sikeresség] 63

hozzászóló

Ha viszont az LMP önállóan nem jutna be (pl. 2-4% szavazattal kiesve) akkor ez AZÉRT következne be, mert az E'14 elvinne tőlük 4-2%-ot (=PONT annyit, amennyien az LMP csatlakozása esetén is szavaznának az együttesre!!!)
Ez azért nem ennyire egyszerű. Az LMP azért juthatott be a Parlamentbe, mert elég sok olyan támogatót sikerült megnyernie, akiknek elege lett az MSZP-ből és a Fideszből. Ezek az emberek egyszerűen ott fogják hagyni az LMP-t, ha az csatlakozik az E'14-hez.

Van egy általánosan elterjedt téveszme. Az kétségtelen, hogy a pártoknak vannak támogatói, akik - ha semmi sem változik - akkor a kedvenc pártjukra szavaznak. A gond ott van, hogy az összes párt, beleértve az E'14-et Bajnaival az élem, ezt szajkózza, próbálja bedöngölni a választópolgárok tudatába: közülünk kell választanod. A szerencsétlenek (értsd pártok) azt hiszik, hogy bármit tesznek, a támogatóik hűek maradnak hozzájuk. A feltétel nélküli támogató esetében ez igaz, de ők vannak kisebbségben. Ennek az egésznek van egy "apró" hibája. A választásokat nem a párttagok szavazatai döntik el, hanem annak a mintegy 8 millió választópolgárnak a szavazata (a maradék 200 ezerbe a pártagokat soroltam), akik képesek önálló gondolkodásra .

Ez a hozzászólás 1 alkalommal volt szerkesztve. Utolsó módosítás ideje: 2012.12.02 11:11:40

[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Bognár Attila (2012.12.01 01:18:46)

Bognár Attila

hozzászóló

Ami Bajnaiék részéről furcsa volt nekem, hogy korábban még azt a (tök logikus:) menetrendet vetítették előre, hogy először a polgárokat keresik meg, majd a civil szervezeteket, és csak utoljára a pártokat...

Való igaz, hogy ha fordítva csinálják, és legelőször mindjárt Mesterházival egyezkednek, akkor bottal üthetik a pártokból kiábrándult CIVILEK nyomait...
(- itt 2 baki azért becsúszott: 1. Bajnai okt.23-án már kibeszélte, hogy az MSZP nélkül nem fog sikerülni a 2/3... 2. Gyurcsány "hiperaktív" Ferenc elsietett felajánlkozása volt az egyesülésre...)

Ezek után felettébb meglepő volt az a húzásuk, hogy "soron kívül" akarták az LMP-t!
1. a Szoli és a Milla valamikor nyár végén fordított HÁTAT az LMP-nek, akivel év eleje óta tervezgettek egy "3. pólus"-t. Miből gondolták, hogy MÁR meg is bocsájtották ezt?
2. az sem indok, hogy mert épp MOST volt kongresszusuk, hiszen az elég sűrűn van ahhoz, hogy még a következőn SEM lett volna késő megkérni a kezüket.

Tovább árnyalja a képet az a minősítés, hogy az LMP olyan jelentéktelen, hogy egyedül be sem jutna... (de akkor meg miért olyan fontos mégis a csatlakozása egy ilyen semmi kis társaságnak?!
:D)

De számoljunk már egy kicsit! A "2/3" mandátumhoz legalább 47% LISTÁS szavazat kell.
Tegyük fel, hogy egy KÜLÖN induló LMP bejutna 6% szavazattal. Ekkor ez a szavazat MIND a demokratikus oldalt erősítené egy parlamenten BELÜLI koalícióban!
Ha viszont az LMP önállóan nem jutna be (pl. 2-4% szavazattal kiesve) akkor ez AZÉRT következne be, mert az E'14 elvinne tőlük 4-2%-ot (=PONT annyit, amennyien az LMP csatlakozása esetén is szavaznának az együttesre!!!)
Hát ha az E'14-nek "megér" 4-2%-ot egy 6%-os potenciális szövetséges kinyírása, hát csak tegye... Csak majd ne csodálkozzon, ha mondjuk épp 1-2 képviselő híja lesz a 2/3-ának! :P

Ez a hozzászólás 2 alkalommal volt szerkesztve. Utolsó módosítás ideje: 2012.12.01 01:20:50

[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Maticsné Fehér Klára (2012.11.30 23:23:29)

[Válasz]
Ugrás: