PORTÁL NAVIGÁCIÓ

PORTÁL AL-NAVIGÁCIÓ

MORZSÁK

Dr. Kovács Krisztián

[Hozzászólások száma] 54 [Összpontszám] 34 [Sikeresség] 63

hozzászóló

A fenti kérdésre várom a helyes megoldásokat Heidegger jeligére :-)
[Válasz] [Idézet]

[Válasz]
Hozzászóló Hozzászólás

Moderátor2

[Hozzászólások száma] 440 [Összpontszám] 116 [Sikeresség] 26

moderátor

Bene Magdolna (2012.08.24 14:01:19) hozzászólását a(z) "Miért van egyáltalán a létező, s nem inkább a semmi?" című témából a Fórumszabályzat alapján töröltem.

A törlés indoklása a 2014.08.10 11:56:27 időpontban tett moderátori indoklásban található.
[Válasz] [Idézet]

Szatmári Gábor

[Hozzászólások száma] 4165 [Összpontszám] -3472 [Sikeresség] -83

hozzászóló

OK! Ezen nem nyitok vitát! Hinni a templomba kell meggyőződni valamiről akkor is lehet, ha egyébként nem vagy jelen az eseményeknél! Tudod a természet törvényszerűségei mára, szerencsére már nem csak hipotézisek! De Te csak ne győződj meg semmiről, ami nincs a markodba!
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Bene Magdolna (2012.08.24 06:37:22)

Bene Magdolna

[Hozzászólások száma] 2049 [Összpontszám] -3065 [Sikeresség] -150

hozzászóló

Szatmári Gábor írta:
Bene Magdolna : "Nekem elég az a meggyőződés hogy most élek, másról nem vagyok meggyőződve s így jó nekem."

A mondat elejével azonosulni tudok, szikla szilárd ateista meggyőződésemmel is!

Abban is biztos vagyok, hogy a világmindenségben még számtalan formája van más égitesteken az életnek! Miért is lennénénk mi az egyetlen kivételek!?

Ja és egyetlen más bolygó élővilágát sem az isten teremtette, hanem a természeti erők szerencsés egybeesése!

Én is ismerem ezt a felvetést. A "meggyőződés" viszont nálam nem úgy keletkezik, hogy valami felvetés színpatikus vagy nem. Van nekem is annyi fantáziám, hogy elképzelhetőnek találom amit írsz, ám én el tudom képzelni azt is, hogy szín egyedül vagyunk a világmindenségben.
Egyikről sem vagyok meggyőződve, e mellett egyikről sem állítom hogy nem igaz, azt mondom : lehetséges. Mivel lennék meggyőzve, ha nincs semmi bizonyíték és nem látom-hallom?
Csak azért, mert elméletileg nem lehetetlen?
Elméletileg nincs lehetetlen, az sem lehetetlen, hogy egyedül vagyunk.

Ez a hozzászólás 1 alkalommal volt szerkesztve. Utolsó módosítás ideje: 2012.08.24 06:38:47

[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Szatmári Gábor (2012.08.23 10:05:46)

Szatmári Gábor

hozzászóló

"Nekem elég az a meggyőződés hogy most élek, másról nem vagyok meggyőződve s így jó nekem."

A mondat elejével azonosulni tudok, szikla szilárd ateista meggyőződésemmel is!

Abban is biztos vagyok, hogy a világmindenségben még számtalan formája van más égitesteken az életnek! Miért is lennénénk mi az egyetlen kivételek!?

Ja és egyetlen más bolygó élővilágát sem az isten teremtette, hanem a természeti erők szerencsés egybeesése!
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Bene Magdolna (2012.08.22 23:45:34)

Bene Magdolna

hozzászóló

Elnézést, valóban hibásan idéztem az első két sor Előzmény: Rimóczi Attila Tamás (2006.11.09 14:12:02) írása :
"Bátorkodom megjegyezni, hogy a "semmi" is létezik...
Abszolut "semmi" nincs, olyan nincs, hogy ne lenne "semmi"!

Szatmári Gábor : Természetes, és számomra elvitathatatlan tény, hogy a halálunk után számunkra nincs semmi, de az aztán van! Mármint a semmi! Az egyházak tanításait is emberek írták az Ő maguk jól fel fogott érdekében! Én biztosan tudom, hogy isten nincs és nem is volt soha. Ennek ellenkezőjéről engem soha senki nem fog tudni meg győzni kár is minden szóért a továbbiakban erről! Mármint számomra! No, akkor istenáldjon mindenkit, azokat is akik az ellenkezőjét hiszik! Nekik van istenük, nekem biztosan nincs, nem volt és nem is lesz soha! De ez legyen az én bajom, mert ezáltal tökéletesen tisztába vagyok a halál utáni semmivel!

Igen, ez is egy álláspont.
A félreértések elkerülése miatt megjegyzem, én senkit nem akarok meggyőzni semmiről. Helyesebben, egyetlen Valakit (névvel itt LÉTEZŐ hozzászólót) sem akarok valamiről meggyőzni, mert ugye a valami is a nem semmi.

Komolyra fordítva a szót, engem nem érdekelnek az egyházak tanításai, az sem érdekel, hogy isten van vagy nincs.

Én két felvetésről tettem említést, az egyik Anonimus alias Isten, azt mondta lényegében amit Te.
Utána jött valaki tagadhatatlan sikerrel nevét adva azt merészelte mondani "nem halunk meg", dacolva minden addigi idők hiedelmeivel. Jézus nevű inkább közkedvelt mint hírhedt személy olyan meggyőzően állította saját álláspontját, hogy a mára mintegy 2 milliárd követőjével a legelterjedtebb világvallássá nőtte ki magát az eszmeisége, az emberiség egész történelméhez viszonyítva szuper gyorsasággal. Akárhogy csűrik csavarják a szót az egyházak, arról beszélnek "nem halunk meg", most ne firtassuk, hogy adófizetők pénzéből mennyit nyúlnak le államkasszából arra hivatkozva, hogy "a nép érdekében".

Nekem nem kell meggyőződés se erről se arról, elég nekem az, hogy meggyőződhettem hogy most élek. Nem állítom s nem tagadom egyik álláspontot sem, pont azért, mert az ember semmi(s létezik) a világmindenségben ki tudja mi van amit nem tudhatunk meg érzékszerveink által? Gondolhatjuk, hogy az ember idővel tökéletes a maga alakjában, s mindent tudhat ami csak megtudható az Univerzumban?
Pl. Ha az ember nem pusztítja ki önmagát - amire igen nagy esély van, mert túlélési "reflexei" jól működnek nem csupán ösztön szintjén - mit kezd majd azokban a jövő időkben mikor a Naprendszer "megöregszik" és elkezd "haldoklani", s a Nap kezdi bekebelezni a körülötte keringő bolygókat? Hova megy az "emberiség"? Teremt egy másik naprendszert magának?

Nekem elég az a meggyőződés hogy most élek, másról nem vagyok meggyőződve s így jó nekem.

[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Szatmári Gábor (2012.08.22 22:18:41)

Szatmári Gábor

hozzászóló

"Szatmári Gábor írta:"Bátorkodom megjegyezni, hogy a "semmi" is létezik...

Bátorkodom megjegyezni, hogy szerintem, amig élünk minden létezik számunkra talán még a semmi is, halálunk után azonban semmi sem létezik, még a minden sem.

Mert minden ami számunkra létezik bennünk van, nélkülünk, nekünk már csak a semmi marad, az abszolut semmi!"

Minden relatív! Lehet, hogy mondtam olyasmit is, amit itt fenn az első bekezdésben nekem tulajdonít a Magdolna, de én még is a másik két bejegyzéssel értek egyetT

Természetes, és számomra elvitathatatlan tény, hogy a halálunk után számunkra nincs semmi, de az aztán van! Mármint a semmi! Az egyházak tanításait is emberek írták az Ő maguk jól fel fogott érdekében! Én biztosan tudom, hogy isten nincs és nem is volt soha. Ennek ellenkezőjéről engem soha senki nem fog tudni meg győzni kár is minden szóért a továbbiakban erről! Mármint számomra! No, akkor istenáldjon mindenkit, azokat is akik az ellenkezőjét hiszik! Nekik van istenük, nekem biztosan nincs, nem volt és nem is lesz soha! De ez legyen az én bajom, mert ezáltal tökéletesen tisztába vagyok a halál utáni semmivel!
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Bene Magdolna (2012.08.20 23:57:22)

Bene Magdolna

hozzászóló

Szatmári Gábor írta:"Bátorkodom megjegyezni, hogy a "semmi" is létezik...

Bátorkodom megjegyezni, hogy szerintem, amig élünk minden létezik számunkra talán még a semmi is, halálunk után azonban semmi sem létezik, még a minden sem.

Mert minden ami számunkra létezik bennünk van, nélkülünk, nekünk már csak a semmi marad, az abszolut semmi!
Igen, de az összes hagyományunk arra az irányelvre épült, miszerint nincs halál, legalábbis nem állítható biztosan amíg hivatalosan helyt adnak a keresztény egyházaknak. Mint ahogy történelmi jelentőségű eseményt, az időszámítás kezdetét is Jézus néven elhíresült , máig népszerű néhai embertársunk személyével hozzák összefüggésbe nemzetközi szinten . Éppen azzal a híresztelésével vált közkedvelté, hogy a zsidó hiedelemmel ellentétben azt vallotta "mégsem halunk meg". Azt mondta az isten Ádámnak "De bizony meghalsz" utána jött Jézus az ellenvéleményével . Én azt mondom nem árt felkészülni minden felvetett esetleges következményre mind addig, még világosan ki nem derül kinek is van igaza. Megjegyzem az az elmélet is igen népszerű, hogy a Magyar állam az új álláspont (nem halunk meg) köztudatba vezetésének köszönheti, hogy máig fenntarthatóvá vált. (hogy ennek bevezetése kissé brutális volt, s hogy ténylegesen erre vissza vezethető e a tény, hogy még létezik Magyarország, azt most ne firtassuk)

[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Szatmári Gábor (2010.06.22 12:40:22)

Bene Magdolna

hozzászóló

Nagyon régen,olyan régen, hogy talán igaz sem volt...:-)

...emlékszem, szűk szavú Apám mindég azt mondta, mikor jobban "megszaladt" és bőkezűen nagyvonalúan adta : "Nincs az a sok,ami egyszer el ne fogyna!"
[Válasz] [Idézet]

Szatmári Gábor

hozzászóló

"Bátorkodom megjegyezni, hogy a "semmi" is létezik...

Mert minden ami számunkra létezik bennünk van, nélkülünk, nekünk már csak a semmi marad, az abszolut semmi!
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Rimóczi Attila Tamás (2006.11.09 14:12:02)

Bognár Attila

[Hozzászólások száma] 8731 [Összpontszám] 6190 [Sikeresség] 71

hozzászóló

Ez se semmi:
Besenyő I.V. István, aki írta:Na, mi van?
SEMMI?
...
Szóval a semmi VAN???
Nóóórmális?
Hát a semmi, az nem "van", hanem nincs!
... jól mondom, nem? De! (stb.)

http://www.youtube.com/watch?v=uqh_kWyj_iM
[Válasz] [Idézet]

Rimóczi Attila Tamás

[Hozzászólások száma] 66 [Összpontszám] 17 [Sikeresség] 26

hozzászóló

Kedves Fórumtársak!
Bátorkodom megjegyezni, hogy a "semmi" is létezik...
Tehát a "semmi" is létezik..!
Üdv.! Mindenkit
R.A.T.
[Válasz] [Idézet]

Bukovinszki Róbert

[Hozzászólások száma] 774 [Összpontszám] 991 [Sikeresség] 128

hozzászóló

...elküldtem, pedig még egy kérdés illett volna, pótolom tehát:

Miért ez a "miért"?
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Bukovinszki Róbert (2006.11.09 06:30:18)

Bukovinszki Róbert

[Hozzászólások száma] 774 [Összpontszám] 991 [Sikeresség] 128

hozzászóló

Elsőre beugró gondolat: hajlamos az ember "miért"-eket kereni ott, ahol nincs miért :-)
[Válasz] [Idézet]

Bognár Attila

[Hozzászólások száma] 8731 [Összpontszám] 6190 [Sikeresség] 71

hozzászóló

2003.06.26.-óta még mindig ott a témacímben az elütés:

"Miért van egyáltalán a lézető, s nem inkább a semmi?"?

Ez eddig 5 hozzászólót "zavart" a 23-ból:

Kovács László Lajos (84 pont) :: #6 :: 2003.06.27. 09:30
Valójában nincs is "lézető". (Bocs!)

Dr. Kovács Krisztián (34 pont) :: #12 :: 2003.06.30. 15:52
Kedves LászlóLajos!
Úgy érzem, te fogtad meg legjobban a probléma lényegét, minthogy "lézető" nem "lézetik", csak elírások.... Bocsi!

Gelencsér László (0 pont) :: #76 :: 2004.11.15. 10:54
... ui: a címben a létező - valószínüen - gépelési hiba miatt lézető lett.

Bognár Attila (2222 pont) :: #78 :: 2004.12.15. 19:37
Ezt a más fórumon "lézető" logikai gyöngyszemet ...

Bognár András (13 pont) :: #83 :: 2005.05.19. 22:48
... A lézető egyébként nyilván olyasmi, mint a létező, csak még olyanabb....

A Fórumon a legelső témacím-javításra 2003.10.08.-án került sor:
"... című topik címében javítottam az elütést."

((szvsz. lassan már IDEje lenne ebben is kijavítani... ;))
[Válasz] [Idézet]

Major András

[Hozzászólások száma] 3031 [Összpontszám] 2350 [Sikeresség] 78

hozzászóló

Kedves "Rokon"!

Létező és a semmi / filozófia megközelítésben, de tudományos alátámasztásokkal /.

Tudomány: megfigyelés és hit /semmi és a létező /.

Kedves "rokon"! Az előző cikket / saját hibámból / egy akadémikustól idéztem, azonban elfelejtettem idézőjelbe tenni! Bár a neve ott áll a kezdetek "kezdetén".
Csak megjegyzés: az észrevételed a pont is fémjelezte, mármint azt, hogy a fordítottja is igaz lehet.

Üdvözlettel: András
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Major Sándor (2005.08.14 20:21:36)

[Válasz]
Ugrás: