PORTÁL NAVIGÁCIÓ

PORTÁL AL-NAVIGÁCIÓ

MORZSÁK

Pálffy Andorné

[Hozzászólások száma] 14 [Összpontszám] 12 [Sikeresség] 86

hozzászóló

Csalódott vagyok.Ez a kormány megigérte, hogy a 4 év alatt elérjük a 13. havi nyugdijat. Nagyon sok társammal közösen azt számolgattuk karácsonyra lesz egy kis plusz pénzünk, amit természetesen a gyerekeinkre, unokáinkra költhetünk. Hát most nem lesz csak januárban. A karácsonyt pedig nem lehet áttenni a következő hónapra. Megértem az ország helyzetét. Örülök a plusz pénznek is, amit már kiszámoltam és 10.000 Ft az pénz, de jó lenne ha a Télapó hozná.
[Válasz] [Idézet]

[Válasz]
Hozzászóló Hozzászólás

Fazakas László

[Hozzászólások száma] 2342 [Összpontszám] -892 [Sikeresség] -38

hozzászóló

És én azt mondanám még saját magamnak -
amikor dolgoztam, nekünk a cégnél mindig adtak (mert szaladt a szekér 13. havi fizetést.
És bizony csodák csodája - abból is egyből le tudták vonni a mindenféle reá "szakosodott" hivatalok (Nyugdíj intézet, Adóhivatal, TB, stb.) az őket "megillető" járandóságukat!
Akkor jó volt a 13. havi-s duma.
Amikor pedig fizetni kellene - már csak a levont 13. havi fizetésből alapján - hát elég érdekes hogy tagadják annak létét!
Olyan dolog ez, mint például az a fajta mondás, hogy "a 24. órában vagyunk". Pedig lehetne azt is mondani - "a nulladik óra" ....
Amikor egy üvegpohár félig van töltve vízzel
- ha alulról nézzük - félig tele van ..
- ha meg felülről - akkor azt mondhatnók - ez már félig üres.

Köszönöm, hogy meghallgattak!
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Fazakas László (2017.11.02 06:16:49)

Fazakas László

hozzászóló

Tudom én jól, hogy nem létezik 13. havi - szinte semmiben, ámde ha magyarázatnak vesszük azt a matematikai (geometriai) megállapítást, tézist vagy kritériumot - miszerint
a párhuzamosok a végtelenben találkoznak
-
akkor bizony a 13 havi dolgokat így felemlíteni -
ahhoz képest csupán egy bakfitty.
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Bene Magdolna (2011.05.30 14:54:28)

Fazakas László

hozzászóló

Rövid leszek és szókimondó:

Ezt írtad a bejegyzésemre: -
még ez is megengedhető lenne, de az már ocsmány dolog, hogy Te ebben leled az örömödet. Az Neked nem számít, hogy mások is reagáltak az egyfogú jelződre.

Nos - nem tudom, ki mire emlékszik, de amikor Medgyessy Péter mszp-s kormánya (ha jól emlékszem - 2002-ben) győzött, bejárta a híradókat az a Köztársaság téri (akkor még úgy hívták a helyet) videofelvétel, ahol két idétlen kinézetű nő (hiányos fogazattal) ünnepelte táncikálva a nagy győzelmet.
Én pedig akkortól nevezem a baloldali színvonalat egyfogúnak!
Tehát - részemről egyáltalán és nem kimondottan a nyugdíjasok sértegetése a cél, hisz már én is az vagyok, és műfogaim vannak. Ámde attól én egyfogú még nem vagyok!
Akkor ráadásként hangoskodta azt Bangó Margit, hogy "Isten éltesse a Magyar Népköztársaság miniszterelnökét!"
Miközben már rég nem létezett a Magyar Népköztársaság megnevezés. Azaz - eléggé képben volt a művésznő.
És? Nekem semmi bajom azóta se Bangó Margittal, de "betettem egy skatulyába" ...
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Id. Berecz Norbert (2009.06.14 22:25:06)

Bognár Attila

[Hozzászólások száma] 8731 [Összpontszám] 6190 [Sikeresség] 71

hozzászóló

Fazakas László írta:A 13. havi bér is teljesen olyan dolog volt, hogy örültünk neki ha kaptuk! Sohasem filozofáltunk a megnevezésén...

Pedig nem egy nagy rejtély.
Azt adták oda a "13. hónap"-ra UTÓLAG egy összegben,
amit a 12 hónap alatt nem fizettek ki HAVONTA.
Az így elérhető kamatokat pedig szépen megtartották.
(-persze nem csak a libsi-bolsik, hanem a nemzeti ker-konzik is:))
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Fazakas László (2011.06.25 07:09:34)

Fazakas László

hozzászóló

Jó kérdés!

A válaszom:
- Azon elnevezést, hogy "13. havi" meg "14. havi" - nem én találtam ki, de valójában nagyon jól hangzik. Hogy persze a naptárakhoz - se a Gergely, se az Inka, se a zsidó naptárakhoz - egyszerűen semmi köze nincsen, az megint egy másik dolog.
A 13. havi bér is teljesen olyan dolog volt, hogy örültünk neki ha kaptuk! Sohasem filozofáltunk a megnevezésén - csakis magán az összegen. Mert a piacon általában azért adnak valamit, nem pedig az elvekért és a filozófiáért.

Ha a rendőröknek a nyugdíjszámítási szorzói a bolsi-libsi kormányok idejében lehettek olyanok, hogy 5 évente megduplázhatták vele a munkaviszonyban eltöltött idejük kiszámítását, akkor ugyan mit háborogsz itt a "13 havi nyugdíj" megnevezésen?
Van itt olyan rendőrelvtárs nem is egy, amelyik már negyven évesen nyugdíjban van, ám a számítások alapján 3 éves kora óta rendőr .... nos ez lenne itt a röhejes, nem a tizenharmadik havi ... akármi

Ez a hozzászólás 1 alkalommal volt szerkesztve. Utolsó módosítás ideje: 2011.06.25 07:10:24

[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Bene Magdolna (2011.05.30 14:54:28)

Bene Magdolna

[Hozzászólások száma] 2049 [Összpontszám] -3065 [Sikeresség] -150

hozzászóló

Fazakas László írta:Érdekesség, hogy a 13. havi nyugdíjat az mszp hozta be a köztudatba minden pénzügyi háttér-alap és fedezet nélkül, csupán a jónép idősebbik felének szavazatmegvásárlási célzatával a köztudatba.
Aztán mikor "szorított a cipő", hát akkor gyorsan el is vették.
Ám a rájuk szavazó nyugdíjasoknak eléggé szelektív a gondolkodásuk.
Erre a majd egy havi juttatásuk elvesztésére valahogy nem igazán úgy mozdultak be (de inkább egyáltalán nem mozdultak be) mint arra az mszp-s nagy hazugságra, hogy a fidesz elvette volna azt a 19 ezret.
Miért?
Holott amikor még annyira szaladt a "gazdaság szekere" (maga a gazdaság is "dübörgött" Pannon Puma módra) bizony nálunk a munkahelyen is kifizettek 13. havi bért, majd abból levonták a 13. havi nyugdíjarányos járulék-összeget.
Hol van most ez a pénzünk, elvtársak?

Nem olyan egyszerű dolog az időszámítás. 13. hónapos év a Gergely naptár szerint (Keresztény, Krisztustól számítva az időt) nem létezik.

A Zsidó naptár szerint is csupán 7 egymást követő év áll 13. hónapból, majd 12 év "normál". ők állítólag időtlen idők óta kompenzálják e bonyolultabb módon a szökőéveket, amire azért van szükség, mert a múló időt nem lehetséges egyenlő egész részekre osztani (relatíve)....

Te melyik naptárat használod, amelyben hivatalosan 13 hónap van egy évben?

[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Fazakas László (2011.05.28 12:42:10)

Fazakas László

hozzászóló

Érdekesség, hogy a 13. havi nyugdíjat az mszp hozta be a köztudatba minden pénzügyi háttér-alap és fedezet nélkül, csupán a jónép idősebbik felének szavazatmegvásárlási célzatával a köztudatba.
Aztán mikor "szorított a cipő", hát akkor gyorsan el is vették.
Ám a rájuk szavazó nyugdíjasoknak eléggé szelektív a gondolkodásuk.
Erre a majd egy havi juttatásuk elvesztésére valahogy nem igazán úgy mozdultak be (de inkább egyáltalán nem mozdultak be) mint arra az mszp-s nagy hazugságra, hogy a fidesz elvette volna azt a 19 ezret.
Miért?
Holott amikor még annyira szaladt a "gazdaság szekere" (maga a gazdaság is "dübörgött" Pannon Puma módra) bizony nálunk a munkahelyen is kifizettek 13. havi bért, majd abból levonták a 13. havi nyugdíjarányos járulék-összeget.
Hol van most ez a pénzünk, elvtársak?
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Pálffy Andorné (2003.07.23 04:55:31)

Horváth Tamás Zoltán László

[Hozzászólások száma] 3595 [Összpontszám] 1118 [Sikeresség] 31

hozzászóló

Orbán: a gyest visszaadjuk, a nyugdíjat nem biztos
-...a nyugdíj azonban egy nagyobb tétel, "ott óvatosabban kell eljárni...

Tessék???

Orbán nem állítaná vissza a 13. havi nyugdíjat?

Hát akkor nem lesz 14-ik havi nyugdíj sem? De a 4-es metró hosszát megduplázzák ügye? És az 5-ös metró építését is azonnal elkezdik ügye? És ... Ügye!

"Európa puskaporos hordója Magyarország lett"
-...az MSZP nagyon, az SZDSZ pedig még jobban felvette a harcot a Jobbik ellen...

A Fidesz meg nem harcol. Ő háborúzik a hatalomért.

Nagy Imre-évforduló: megemlékezések Budapesten

Most miért nem szerveztek utcai hőzöngéseket? Pedig már úgy megszoktuk, hogy nincsen ünnep randalírozás nélkül. Elfelejtették megszervezni a huligánokat?
[Válasz] [Idézet]

Papp János

[Hozzászólások száma] 942 [Összpontszám] 157 [Sikeresség] 17

hozzászóló

Kedves papuska!

Talán, ha KONKRÉTAN sorolnád ezeket a "nyugat-európai" országokat!!
..és azt is, hogy a nyugat-európai országok hány százalékában van ilyen?? ( Mert ugye, ha csak az elenyésző kissebbségben, akkor a többiek /átkosrohadt kapitalisták/ valamiért mégsem alkalmazzák ugyebár!

Ja! Azon országok gazdasági teljesítőképességeit is megemlítheted:))))
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Szatmári Gábor (2009.06.21 14:34:15)

Szatmári Gábor

[Hozzászólások száma] 4165 [Összpontszám] -3472 [Sikeresség] -83

hozzászóló

"Hát most nem lesz csak januárban. A karácsonyt pedig nem lehet áttenni a következő hónapra. Megértem az ország helyzetét. Örülök a plusz pénznek is, amit már kiszámoltam és 10.000 Ft az pénz, de jó lenne ha a Télapó hozná."

Mi lesz itt januárba? Mit és hogyan számolt ki a megkapott 10.000.-Ft. érdekében? Ja és mit fog tudni venni abból januárba a gyermekeinek és unokáiknak? Minek is örül majd januárba? Én egy valaminek nagyon! Hogy elérkezett azaz év, amikor elzavarhatjuk ezt a nemzet és hazaáruló álbalszoclib kormányt és haszonévező csapatát!
[Válasz] [Idézet]

Szatmári Gábor

[Hozzászólások száma] 4165 [Összpontszám] -3472 [Sikeresség] -83

hozzászóló

"Soha nem helyeseltem se a 13. nyugdíjat, se a 13. havi fizetéseket..csak úgy elárulom Neked"

Attól még nagyon is helyes dolog mind kettő! Lásd egyéb nyugaterurópai országokat, ahol 14 havi is van mind kettőből, pedig ugyebár ott is 12 hónapból áll egy év!
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Papp János (2009.06.20 10:47:28)

Papp János

hozzászóló

T! S.M.!

""Ha már valaki mellét döngetve hirdeti, hogy egyetért valaminek az eltörlésével.."

Majd pont Neked tartozok elszámolással...! Én tudom, hogy hol mondtam el a véleményemet, Te pedig keresd meg, ha annyira érdekel:))

(Elárulom..ugyanott ahol a 13. havi köztisztviselői bérek ellen..de többet nem segítek!!:)))

Más! Még mindíg nem tudom, hogy nálad ugyan hány hónap egy esztendő.., mert erre - mármint a dolog LÉNYEGI és közgazdasági részére- még csak véletlenül sem válaszoltál.

De tudod mit? Ne is válaszolj ..annyiría azért nem érdekel ...

Oszt jónapot..ahogy mondaná istenkirályod:)))

[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Sajgó Mihály (2009.06.20 12:32:24)

Sajgó Mihály

[Hozzászólások száma] 1557 [Összpontszám] -931 [Sikeresség] -60

hozzászóló

".....Oszt mit is írtam akkó' Mihály??? ...."

Ez az én kérdésem volt. Ha már valaki mellét döngetve hirdeti, hogy egyetért valaminek az eltörlésével, mondja mán meg, mit mondott-írt akkor, mikor a most kárhoztatott (és visszavont) intézkedést (13.havi nyd) u.e. politikai formáció bevezette? Szóval mit írtál? Hol tiltakoztál a 13 havi nyd (és bér) bevezetése ellen? SM

[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Papp János (2009.06.20 10:47:28)

Papp János

hozzászóló

Oszt mit is írtam akkó' Mihály???

(Soha nem helyeseltem se a 13. nyugdíjat, se a 13. havi fizetéseket..csak úgy elárulom Neked!)

Esetleg arra is válaszolnál, hogy egy évben hány, MENNYI hónapig fizetted a járulékot??
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Sajgó Mihály (2009.06.20 09:25:37)

Sajgó Mihály

[Hozzászólások száma] 1557 [Összpontszám] -931 [Sikeresség] -60

hozzászóló

Igencsak izgalmas lenne PJ figyelmeztető sorait olvasni pl. akkor, amikor a 13 havi nyugdíjat bevezették. Vagy amikor Gyurcsány szentül fogadkozott, hogy a nyugdíjhoz nem enged hozzányúlni. Mit is írtál akkor, Papp János? Tán azt írtad-mondtad: micsoda demagógia! SM
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Papp János (2009.06.20 00:26:14)

[Válasz]
Ugrás: