PORTÁL NAVIGÁCIÓ

PORTÁL AL-NAVIGÁCIÓ

MORZSÁK

Kendi Zsolt

[Hozzászólások száma] 112 [Összpontszám] 19 [Sikeresség] 17

hozzászóló

Bár mennyire nem akarunk tudomást venni róla mégis nyakig bennevagyunk. Aki pedig ki tud minket húzni belőle azon vállakozások köre akik munkát adnak és eltartják az országot. Így célszerű összegyűjteni az ide tartozó gondokat és ötleteket...
[Válasz] [Idézet]

[Válasz]
Hozzászóló Hozzászólás

Juhász László

[Hozzászólások száma] 913 [Összpontszám] -365 [Sikeresség] -40

hozzászóló

Kedves Kálmán!
Egyetértek a mondanivalóddal, annak lényegével.
Szerintem ez a helyzet.
Viszont ezzel nem értek egyet:
.........és röhög rajtunk!

Tudom hogy nem így van: Örülnek hogy kitörhettek a pusztuló gyarmatról és sajnálattal néznek vissza......nem röhögnek,....csak a gyarmatosítók, azok viszont teli pofával!

Tisztelettel: Juhász László, Szeged

Ez a hozzászólás 1 alkalommal volt szerkesztve. Utolsó módosítás ideje: 2015.01.25 03:25:19

[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Ollé Kálmán (2015.01.24 10:14:21)

Ollé Kálmán

[Hozzászólások száma] 2701 [Összpontszám] 2666 [Sikeresség] 99

hozzászóló

Hír: Csökkent a munkanélküliek száma!
Azt hiszem ennek a hatását tapasztalom most amikor kellene felvennem klíma, víz és villanyszerelőt.
Már minden normális hirdetési oldalon hirdettem.
Még telefonhívásom sem volt.
Kérdeztem a többi klímás cégek vezetőt, hogy náluk mi a helyzet?
Mindenki keres szakembert!
Az építőipari cégek sem tudnak teljesíteni, mert nincs szakképzett dolgozó Magyarországon!
De a hirdetési oldalak tele vannak a jól fizető nyugati állásajánlatokkal, mely természetesen csak is a jól képzett munkavállalókat importálja.
Gondolkodtam, hogy mit tudnék tenni, hogy ne keljen lemondani a szerződéseim?
Csak egy módja van, ha megemelem a fizetéseket legalább 50%-al.
De ezt miből lehet finanszírozni?
A jelenlegi fizetésszint is magas a belföldi vállalási árhoz képest amit most is magasnak tartja a megrendelői kőr.
2800 Ft a meghirdetett minimális rezsióradíj.
Már ezt sem lehet érvényesíteni. Főleg nem közbeszerzéses munkáknál, ahol egyetlen szempont a győztes kiválasztásánál a legalacsonyabb vállalási ár!
Ma ahhoz, hogy ki lehessen termelni legalább egy 250-300 ezer Ft-os dolgozói fizetést nekünk is legalább 5000 Ft-os rezsióradíjjal kellene vállalkozni. A szerelői munkánál nincs kec-mec, azt meg kell csinálni, mely időbe kerül, nincs már okosság amin lehet spórolni.
Ezt nem tudja és nem akarja megfizetni a hazai piac.
De Magyarország jobban teljesít!
Soha nem volt ilyen kevés munkanélküli állítólag.
Igaz is!
Mind kint dolgozik és röhög rajtunk!
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Kendi Zsolt (2009.01.27 14:01:38)

Moderátor2

[Hozzászólások száma] 440 [Összpontszám] 116 [Sikeresség] 26

moderátor

Bene Magdolna (2014.03.03 01:33:58) hozzászólását a(z) "Vállalkozások és a gazdasági válság" című témából a Fórumszabályzat alapján töröltem.

A törlés indoklása a 2014.08.10 11:56:27 időpontban tett moderátori indoklásban található.
[Válasz] [Idézet]

Id. Berecz Norbert

[Hozzászólások száma] 3002 [Összpontszám] 945 [Sikeresség] 31

hozzászóló

A nemzeti összefogás országában annyira nincs válság, hogy a Kínában tett kijelentések alapján valószínű, hogy Obama elnök egy hónapos tanulmányi útra látogat hozzánk, hogy az Orbán-Matolcsi gazdasági rendszerének tanulmányozása után azt bevezesse Amerikában. Sajnos, Bulgária nem érdeklődik.
Amíg Obama itt lesz, addig a négymillió koldus kijárási tilalomban részesül. Az utcán ételt adni és elfogadni szigorúan tilos!
Valószínű, hogy az ilyen, már-már vállalkozásnak is minősíthető hazug elméletek licensz díjai kivezethetnék az országot a nyomorból.
És a kiötlő már-már elhiszi, hogy ez az általa sikernek nevezett össznépi nyomor megoldja a földkerekség minden gazdasági problémáját.
Világ proletárjai meneküljetek!
De ne Kubába, mert a következő állomás Vietnam után Kasztró elvtárs lesz, a díszvendég pedig Pozsgai.

Ez a hozzászólás 2 alkalommal volt szerkesztve. Utolsó módosítás ideje: 2014.02.19 20:33:09

[Válasz] [Idézet]

Ollé Kálmán

hozzászóló

Hogy mennyire átgondolatlan propaganda ezek a kedvezményes hitelek. Mind a kisvállalkozások, mind pedig a gazdák számára.
Ép azon törtem a fejem, hogy ha felveszek 5 millió Ft-ot föld vásárlásra ( jogosult is lennék rá ) akkor honnan venném a földet?
Ha pedig sokan veszünk fel 5 millió Ft-ot földvásárlásra, akkor nagyobb lesz Magyarország?
Tudtommal a megművelhető terület nagysága kis váltakozásokkal ugyan annyi minden évben!
Tehát, csak valakitől tudom elvenni. Mint ahogy ez meg is valósult nagyban a nagy állami földosztás keretein belül.
A belföldre termelő, vagy szolgáltató kisvállalkozás is csak valaki kárára tud növekedni!
Ha én fejlődöm, azzal a másik gyengül.
Jó engem ez nem érdekel, nekem fáj, ha fáj.
De egy nemzetgazdaságot nem lehet így tervezni! Így csak belső feszültségek keletkeznek a várt fellendülés helyett.
Amúgy nem azt akarom, hogy ne legyen kedvezményes hitel, hiszen az olaj a működéshez.
De ez így nem a lehet kormányzati sikerpropaganda!
A siker akkor lesz amikor egy-egy kisvállalkozás nem a másik piacának a lenyúlásával lesz sikeres, hanem a bővülő piac aktív résztvevőjeként teremt hozzáadott értéket.
Ha ez megvalósul akkor fogok tapsolni!
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Ollé Kálmán (2014.02.11 07:58:36)

Ollé Kálmán

hozzászóló

Csak folytatom a sötét vonalat.
Vállalkozás Fejlesztési Alapítvány biztosít 3,9%-os maximum 10 millió Ft összegű kedvező feltételekkel rendelkező hitelt mikro vállalkozásoknak. http://www.mva.hu/tevekenysegunk/mh/index.php
Ez tényleg jó, de szép is lenne felvenni!
Azt elgondolkozok.
Mit kezdek vele?
Veszek ezt-azt, felveszek még dolgozókat. Lesz szép irodám melyet áthat a reggeli frissen főzött kávé illata. Minden íróasztalom egy-egy számítógép, az emberek beülnek az új Peugeot Expertbe és utána nézzük egymást.
Mert ugyan is ettől csak átmeneti felpezsdülést várhatunk.
Én nem tudok exportálni sem nyugatra sem keletre, ahol működik a gazdaság.
A belső piac felpezsdülését várom!
Attól, hogy énfajta cégek kapnak 10 milliót, az igencsak meglöki a belső keresletet egy időre. Amíg elköltik az a temérdek pénzt.
Lesz árbevétele az íróasztal forgalmazónak, az autókereskedőnek, a szobafestőnek, a programozónak esetleg a kőművesnek.
És aztán?
Ugyanúgy nézzük egymást, csak már szép irodával és új autókkal a hátunk mögött.
Simicskáék meg talicskával- kamionnal- hordják ki a pénzt az országból!
Összességében az a meglátásom, hogy szép dolog, de látszat intézkedés.
Propagandának jó. Lehet rá hivatkozni, hogy a kormány mindent elkövet a kisvállalkozások megsegítésére, de nem ez a üdvösséghez vezető út!

Ollé Kálmán

hozzászóló

Szia Laci!
Hiába múlt el 2013 és lett egy számomra szimpatikusabb 2014 számnévvel ellátott év, de nem lettem vidám.
Tele a puttonyom a populizmussal.
Kevesebbet fizetek ugyan a közműdíjakért, ami papíron szépen kimutatható.
Viszont valahogy megemelkedett a cégünk banki költségei, egyre többet fizetek a bevásárlásokért, nekem kellett saját pénzből elvégeznem az eddig ingyenes lomtalanítást, egyre többet késnek a megrendelőim egy-egy számla kifizetésével, de ezzel párhuzamosan, ha egy napot kések az ÁFA befizetéssel, már incasszózik a NAV + 5000 Ft végrehajtási költséggel.
Én alig várom azt a gazdasági fellendülést! De attól tartok, hogy amíg nem haverkodok össze Simicskával, semmi esélyem nincs csodát várni. Pontosabban csak arra van reményem!
Tegnap elvittem a szelektív gyűjtőhöz a hulladékainkat.
Ott jöttem rá, hogy semmi esélye nincs ennek az országnak kikecmeregni a válságból és a nyugati életszínvonalat elérni!
Én vagyok a kissebbség úgy látszik, mármint abban, hogy szétválogatva annak rendje-módja szerint bedobálgatom a műanyagot, az üveget, a fémet-papírt.
Csak a mocsok, csak a trehányság. „le vagytok csinálva” és „ csak nem képzelitek, hogy ezt én ezt”
„ takarítson más”
Ilyen érzésem támadt, hogy itt ilyen emberek laknak!
Őszintén, hogy lehet kilábalni bármiből ilyen emberekkel?
Szerintem van aki kiszórja a zsákjából a kommunális szemetet, nehogy még szöszöl azzal, hogy beletuszkolja a lyukakba, de még a zsákot se hagyja ott, mert azt is ő vette!
Erre valóban még Marx sem tud válaszolni.
Nem véletlenül kiabálta az ezredes a Tenkes kapitánya klasszikusában, hogy „ rebellis népség” .
Összefoglalva, akkor van reményünk, ha a népesség nagyon nagy része betartja az emberi normákat és azokat a törvényeket, melyeket szintén az általános civilizált emberi normák szintjén született.
Ennek első jele az lesz, ha már a szelektív szemétgyűjtőknél nem kell takarítani mások után.
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Vizeli László (2013.12.26 22:50:35)

Bene Magdolna

[Hozzászólások száma] 2049 [Összpontszám] -3065 [Sikeresség] -150

hozzászóló

Vizeli László írta:...Marx tüneteket írt le (egész jól). Az, hogy ez miként jött létre, de főként hogyan kell kezelni, teljesen hibás nála - mint nálad.

Érzem, hogy ezt jobban ki kell bontanom, de erre már csak a jövő évben kerül sor...
  • válság oka
  • tünetei
  • következményei
  • kezelése
  • tőkeáramlás
  • kapitalizmus kontra kommunizmus, avagy miben látott igazságot Marx, és miben volt vak

• Én majd szavadon foglak. :-)
    Bizonyára te alaposan kiolvastad a könyveit. Egyébként,ha végeztél a Marx korszak kibontàsával, szívesen olvasnék tőled az aktuális válságról is. A félereértések elkerülése miatt, ez nem vicc. Emlékszem egyszer milyen profin átreformáltad a hozzàszólásom, nekem jobban tetszett mint az eredeti. :-) Kíváncsian várom a Marx verziódat, addig is BUÉK. :-)
    [Válasz] [Idézet]  Előzmény: Vizeli László (2013.12.26 22:50:35)

Id. Berecz Norbert

[Hozzászólások száma] 3002 [Összpontszám] 945 [Sikeresség] 31

hozzászóló

Kedves Kálmán!
    Bocsáss meg,de hanyatt vágtam magam az írásod olvasásakor.
    Mikor e sorokat írtad, még hatása alatt voltál a karácsonyi befolyásolásoknak?

A mondataidat még emésztenem kell, annak ellenére, hogy vannak benne számomra tetsző dolgok.
    Addig is, amíg ez nem sikerül, az a véleményem, hogy megette a fene azt a világot, ahol a pénz értéke, árfolyama (mit tudom én, hogy közgazdaságilag hogyan kell ezt megfogalmazni), attól függ, hogy miket kotyog az éppen felhatalmazott politikus. Amíg erre lehetőség van, azt csinálnak velünk amit akarnak. Erre Marx nem orvosság. Talán Kalasnyikov találmánya. Ettől azonban sokkal jobb az a nagy trágyadomb, ami most van, mert a harctól, a háborútól a még a legrosszabb is sokkal jobb.
    A harcolást kell itt megszűntetni, de minél hamarabb!

Kálmán! Nagyon sokan megírták már a tutit. Írják minden nap. Mégsincs még meg. Kívánom, hogy Neked sikerüljön, és jobb legyen itt mindenkinek!

Ez a hozzászólás 1 alkalommal volt szerkesztve. Utolsó módosítás ideje: 2013.12.30 16:16:31

[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Ollé Kálmán (2013.12.26 21:25:50)

Ollé Kálmán

hozzászóló

Szia Laci!
    Ha már itt vagy akkor Boldog Új Évet neked, nektek és nekünk!
    Igazán provokatív gondolatébresztőnek szántam, mert unom a monológokat.
    Amúgy komolyan gondoltam, mára ez a kép alakult ki bennem, mindenféle tudományos kutakodás nélkül.
    Alig várom, hogy meggyőzz, hogy egy pesszimista borúlátó csökevény vagyok!
    [Válasz] [Idézet]

Vizeli László

[Hozzászólások száma] 812 [Összpontszám] 280 [Sikeresség] 34

hozzászóló

Szia Kálmán!

Miféle sötéten-látást vázolsz fel nekünk itt? Mi történt, hogy ilyen önsorsrontó gondolataid vannak?

Jujj-jujj-jujj! Kommunizmust? Kőkorszakot?
    Ezt ugye te sem gondolod komolyan!

Marx tüneteket írt le (egész jól). Az, hogy ez miként jött létre, de főként hogyan kell kezelni, teljesen hibás nála - mint nálad.
    Bocsánat, hogy ezt kell mondjam, de mint ahogy a fazék érzi a benne fővő leves ízét...

Érzem, hogy ezt jobban ki kell bontanom, de erre már csak a jövő évben kerül sor...
  • válság oka
  • tünetei
  • következményei
  • kezelése
  • tőkeáramlás
  • kapitalizmus kontra kommunizmus, avagy miben látott igazságot Marx, és miben volt vak
  • [Válasz] [Idézet]  Előzmény: Ollé Kálmán (2013.12.26 21:25:50)

Ollé Kálmán

hozzászóló

Üdv annak aki még itt van!
    Elkezdtem írni egy könyvecskét, így időm nagy részét az foglalja le, de most valahogy rámtört egy valóságkép, melynek semmi köze a kvantummechanikához!
    Ez a gazdasági világválság kérdése, melyről sokan azt gondolták 2008-ban, hogy nem fog minket elérni, majd amikor elért, akkor azt, hogy csak 1-2 év lesz.
    De most 2014 kopogtat hamarosan és sehol nincs kibontakozás!
    De mitől is lenne?
    Miért is kezdődött 2008 nyarán?
    Az amerikai ingatlanpiac összeomlott a felelőtlen hitelezés miatt.
    Majd ez futótűzként terjedt el azon országokban amit Amerika irányít!
    Ázsiában ezért tombol a gazdaság.
    Szerintem a társadalmunkkal van a baj! Pontosabban a nemzeteken átnyúló kapitalizmussal.
    A gazdaságok termelnek hatalmas hozzáadott értéket állítanak elő, erre nem lehet fogni a válságot.
    Viszont a megtermelt haszon nem a nagy tömegekhez jut, hanem egy szűk elit zsebébe.
    A tömegek elköltenék erre-arra, így az napokon belül visszafordulna a gazdaságba és önfenntartó módon pörögne.
    A valóság az, hogy a tömegeknek alig van mit elkölteniük, a nagy pénzek pedig koncentrálódnak a nagy bankok trezorjaiban, hiszen hová rakná az az ember akinek már mindene megvan és többszörösét keresi, mint amire szüksége van?
    A bankoknak kamatot kell fizetniük a milliárdosaiknak, így kénytelenek rásózni a pénztelen, de valamit elérni kívánó por népre a feleslegüket.
    Ezt mindenféle mézes-mázas ígéretekkel, akciókkal kell megspékelniük.
    Mivel semmi nem tarthat örökké, így a bankok pénze sem. Mert a kereslet megvan a hitelekre ők is hiteleket vesznek fel más valutákban.
    De jön a vihar és dőlnek be a azok a hitelek, melyet rátukmáltak az emberekre a hamis jólét szellemképének az elültetése útján.
    A részvényesek és a betétesek követelik a kamatot és az osztalékot, miközben azok akik hitelt vettek fel munkanélküliek lettek és már rég nem tudnak törleszteni.
    A belföldi fogyasztás töredékére csökken, így a cégek is elbocsátásokra kényszerülnek, ha nem mennek végleg tönkre.
    Hogy lehet ebből kiszállni?
    Szerintem el kéne olvassam Marx könyveit.
    Tutira találnák benne olyat ami megmagyarázza ezt a folyamatot, mert ez nem a mi XXI. századunk gyümölcse, csak régen kisebb volt az egyes üzlet-iparágak profittermelő képessége, így sokkal kevesebb volt a forró pénz a piacon. Alig volt multinacionális vállalat, mely az egész világot átszövi.
    Lehet, hogy kellene egy kisbolygó, hogy helyreállítsa a világ rendjét?

Bene Magdolna

[Hozzászólások száma] 2049 [Összpontszám] -3065 [Sikeresség] -150

hozzászóló

A válság országszerte folyamatosan nő az eladó üzemek száma, a nyúlvágóhídtól a varrodáig és az ásványvíz-palackozóig szinte minden kapható; az elmúlt egy-másfél évben a tendencia tovább gyorsult, az árak pedig drasztikusan csökkentek - írta a Napi Gazdaság pénteken.
    A lap által megkérdezett szakemberek szerint mind gyakrabban az üzemekhez, a telephelyekhez telekáron lehet hozzájutni, sőt nem ritkán még a bontási költség is lealkudható.

http://www.ingatlanhirek.hu/hir/Fillerekert-lehet-gyarat-venni/38385/
    Tucatszám adnák el ingatlanjukat az olyan kis- és középvállalkozások, amelyekben korábban alvállalkozóként, beszállítóként külföldi tulajdonban lévő vállalatok számára termeltek, ám kiszorultak a piacról.Forrás: MTI

Ez a hozzászólás 1 alkalommal volt szerkesztve. Utolsó módosítás ideje: 2012.07.19 18:43:24

[Válasz] [Idézet]

Kendi Zsolt

[Hozzászólások száma] 112 [Összpontszám] 19 [Sikeresség] 17

hozzászóló

"Orbánék 4 éve alatt ... ami éves átlagban 850 milliárd Ft "
    "Gyurcsány 3 éve alatt ... ami évi 1800 milliárd Ft."
    Nos itt tisztázni kellene egy apróságot.
    Az első emíltett időszakban szinte teljesen leáltak az infrastruktúrális beruházások, és az állam kizárólag az egyenlegrontó (nem termelő költségekre koncentrált). Ráadásul ekkor a privatizációs bevételek nagy részét is adósságcsökkentésre fordították tehát hitel helyett az állami javak eladásából "rontották" vagy éppen tartották az egyenleget.
    A második időszkban egyrészről a "szociális népszavazás" által megtorpedózott reformok elmradása, másik oldalról pedig beinduló infrastruktúáis beruházások húzták a hiányt. Ebből az első tag Magyarország végzete. A második pedig úgynevezett jó adósság ami adóbevétel formájában kitermeli önmagát.

"be kell számolniuk tevékenységükről az ország nyilvánossága előtt! "
    Pontosan ezt szorgalmaznám én is. Végre valakinek ell kellene mondania mennyire pozitív hatással van az országra egy jól irányzott elsőre drágának látszó infrastruktúrális beruházás. Emellett azt is el kéne mondani mennyire káros az üres kórházi és tantermek fentartása, a hasznavehetetlen embereket képző iskolák működtetése, a funkcionális munkanélküliek újratermelése, a soha meg nem térülő értelmetlen pénzszórás...
    [Válasz] [Idézet]  Előzmény: Menyhért Péter (2009.04.06 17:57:49)

Pap Zsigmond

[Hozzászólások száma] 2679 [Összpontszám] 1048 [Sikeresség] 39

hozzászóló

Kedves Menyus!

Az általad leírtak valósak, sőt a levont következtetések lényege is. Mégis, értékelhető másképp is a folyamat.
    1. A Bokros csomag alapján volt adósság-visszafizetés, Horn Gyulát mégis közellenségként kezelték.
    2. A Medgyesi féle adósságnövekményt az emberek kapták az életnívójuk javítására. Más kérdés, hogy az SZDSZ elzavarta, mielőtt meghozta volna a korrekciós intézkedéseit. Amit ígért megvalósította, aztán most ő is bűnbak, pedig készen voltak az intézkedések, hogy a nemzetgazdaság egyensúlya helyreálljon. Csak a liberálisokat érintette volna, illetve a mögöttük állókat.
    3. A Gyurcsány korszakra nincs magyarázat - hacsak az nem, hogy elnépszavazták az első lépéseket. Na, azért ki felel? Mert azért ezt is tisztázni kellene. A hülye egészségügyi intézkedéseket senki nem népszavaztatta meg, csak azokat, amik azért éppen a mostani megszorításokat előzhették volna meg. Aztán még ma is tart a hülyítés, hogy nem kell itt megszorítóintézkedés, sőt, az emberek életnívóját lehetne emelni, ha a gonosz MSZP nem lenne ilyen. Hát...
    4. Nekem a büntetés egy icurka-picurkát sem tetszik. Ha persze a saját zsebét tömte, az más (láttam már ilyent), akkor helyre kell tenni a dolgokat. De egy örökké szidott és ezért nem megvalósított koncepció miatt kit szabad börtönbe dugni? Hát meg akarta tenni, csak naponta gyalázta miatta az ellenzék.
    Nem szeretném, ha valaki félre magyarázná, hogy én Gyurcsány párti vagyok. Én bizony nem, csak beleképzeltem magam a helyzetébe. Nem könnyű, az biztos. De ha mégis börtönbe kerülne, akkor a következő miniszterelnök vagy teljesen hülye ember lenne, amiért elvállalja a miniszterelnökséget, vagy diktatúrát vezetne be, hogy ne kerülhessen "vérpadra". És ez se lenne kívánatos, ha már egyszer megszabadultunk a diktatúrától.
    Az egyetlen megoldás, ha egy nagy támogatottságú miniszterelnököt választunk, aki SZOLGÁLJA A HAZÁT, SZOLGÁLJA A NÉPET, és senki nem állít róla alattomos, igaztalan, elferdített tényeket. De addig itt nem lesz békesség az országban, míg ilyen embert nem találunk és a társadalom tagjai ilyenek, mint mi vagyunk itt 10 milliónyi hatökör. Mentségünkre, benne van a békétlenség a génjeinkben.

Üdv Zsiga
    [Válasz] [Idézet]  Előzmény: Menyhért Péter (2009.04.06 17:57:49)

[Válasz]
    Ugrás: