PORTÁL NAVIGÁCIÓ

PORTÁL AL-NAVIGÁCIÓ

MORZSÁK

Dr. Kun-Szabó Tibor András

[Hozzászólások száma] 554 [Összpontszám] 704 [Sikeresség] 127

hozzászóló

Olvasgatom a napilapokban, hogy az országjelentés elmarasztaló megjegyzései miatt esetleg lemondatják Németh Imre FVM-miniszter urat, pedig a legnagyobb előrelépések talán éppen a mezőgazdaság és az élelmiszeripar területén voltak az utóbbi egy-két évben. De éppen ez a legmostohábban kezelt gazdasági ágazat is az országon belül. 50 éve mindig ezt zsákmányolták ki, seperték le a padlásokat, nyomták le a felvásárlási árakat, csattogott az agrárolló. Az utóbbi évben látványos volt az előrehaladás a mi témánkban (SECAL-projekt, Veszprém), az élelmiszer-biztonságban is. Talán az egyetlen probléma a HACCP irányítási rendszerek kötelező bevezetésének folyamatos elodázása volt. Javasolnám, hogy mégse várjunk ezzel 2004. május 1-ig, hanem legyen 2004. január 1. a végső határidő. Ekkor ugyanis a nem higiénikus élelmiszeripari és vendéglátó üzemeket még mi zárhatnánk be, és nem az EU határozata alapján kellene bezáratnunk, és a dolgozókat szélnek ereszteni.
Vitázzunk erről a kérdésről is a fórumban, és ha lehet, pártállástól függetlenül támogassuk az egyik olyan minisztert, aki ugyan nem hatástalanított búza- és egyéb bombákat, de az igen hideg tél és az igen aszályos nyár után biztosította, hogy van mit ennünk, és az, amit megeszünk, egészséges, biztonságos. A termőföldek rendben vannak, és a Parlament megszavazta az új élelmiszertörvényt. Létrehozták a Magyar Élelmiszer-biztonsági Hivatalt, és épülnek a leendő EU határokon az állat- és növény-egészségügyi állomások is. Az Integrált Igazgatási és Ellenőrző Rendszer szoftverjét pedig szerintem nagyon gyorsan be lehet szerezni. Hamisak lehetnek azok a hírek, hogy a szoftver beüzemelése legalább másfél évet vesz igénybe. Ha van ilyen szoftvere az EU tagállamoknak, miért ne kaphatnánk meg mi is azt?
[Válasz] [Idézet]

[Válasz]
Hozzászóló Hozzászólás

Moderátor2

[Hozzászólások száma] 440 [Összpontszám] 116 [Sikeresség] 26

moderátor

Bene Magdolna (2011.10.06 14:04:57) hozzászólását a(z) "Élelmiszer-biztonság" című témából a Fórumszabályzat alapján töröltem.

A törlés indoklása a 2014.08.10 11:56:27 időpontban tett moderátori indoklásban található.
[Válasz] [Idézet]

Máté Mihály

[Hozzászólások száma] 261 [Összpontszám] 263 [Sikeresség] 101

hozzászóló

A mai napon (12.13 szerda) az FVM honlapján megjelentette az átcimkézett élelmiszerek listáját. (.pdf formátumba)

Elérhető itt

Üdv:
Mihály
[Válasz] [Idézet]

Máté Mihály

hozzászóló

Az előző hsz-ben a terméklistákat hibásan linkeltem be, javítom:

1. sz. lista
2. sz. lista
3. sz. lista
4. sz. lista
5. sz. lista

Üdv!
Mihály
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Máté Mihály (2006.12.12 10:23:52)

Máté Mihály

hozzászóló

A jelenleg is zajló átcimkézési ügyre tekintettel úgy gondoltam, hogy kicsit fejlebb hozon ezt a témakört.

Az alábbiakban megpróbálok néhány hasznos - legalábbis általam annak tartott - anyagot, cikket belinkelni.

A jelenlegi ügyben érintett termékek listája az Origo portálon:
1.sz. lista
2.sz. lista
3.sz. lista
4.sz. lista
5.sz. lista

(a listák folytatólagosan, abc-sorrendben közlik a termékek megnevezését).

Egy hasznos cikk arról, hogy A szagolgatás is kevés lehet az átverés ellen
Néhány fontos szempont, amelyeket érdemes szem előtt tartani a mindennapi vásárlások lebonyolítása közben.

Az ügy fejleményeit, a kapcsolódó intézkedéseket, terveket legjobban talán az FVM honlapján lehet követni.

Üdv:
Mihály
[Válasz] [Idézet]

Bognár Attila

[Hozzászólások száma] 8731 [Összpontszám] 6190 [Sikeresség] 71

hozzászóló

"Az élelmiszer eredetű megbetegedést okozó egységek nyilvános listájáról

Az Országos Tisztifőorvosi Hivatal honlapjára fel kívánja tenni azoknak a közétkeztető és vendéglátó egységeknek, valamint élelmiszergyártóknak és forgalmazóknak az adatait, melyek 2006. augusztus 1. után bizonyítottan ételfertőzések és ételmérgezések okozói voltak.
Ennek oka elsősorban az, hogy évente még mindig több mint kétezren betegszenek meg bizonyítottan nem megfelelő minségű élelmiszertől. Ugyanakkor a legtöbb megbetegedés (a megbetegedettek több mint 50 %-a) vendéglátásban, közétkeztetésben készített és kiszolgált étel fogyasztására vezethető vissza. A betegek 10-20 %-a kórházi ápolásra szorul.
Reményeink szerint az étel eredetű megbetegedést okozó egységek nyilvános listája nagyobb visszatartó erejű lesz, mint a pénzbírság.

A honlapon a következő adatokat tervezzük szerepeltetni:
az egység neve, címe, diagnózis, megbetegedettek száma, esemény dátuma."

(http://www.antsz.hu/down/kulso/EMERG_NET_OTH.pdf)

off:
- emlékeztek még a szülések "árjegyzékének" internetes közzététele körüli cirkuszra? Pedig az nem is tartalmazott elmarasztaló minősítést az érintettekről, csupán az általuk a pácienseikkel - négyszemközt - "közölt" tényadatokat...
- lehet, hogy azt is inkább az OEP honlapján kellett volna publikálni?!
[Válasz] [Idézet]

Kovács Miklós 0002

[Hozzászólások száma] 1524 [Összpontszám] -572 [Sikeresség] -38

hozzászóló

Kedves Mihály!

Az hgy vtlen, azért némileg szintén tulzó. legfeljebb szerencsés, hogy már a nagyobb baj előtt kiderült a szaloncukor fertőzöttsége, s így lehet úgy beállítani, mintha ők mindent megtettek volna a fogyasztók érdekében.

Üdv: Miklós
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Máté Mihály (2006.01.23 00:56:36)

Máté Mihály

hozzászóló

Kedves Miklós!

Valószínűleg azért, mert így sokkal gyorsabban lecseng az egész történet, ráadásul a vevők is sokkal kevésbé fordulnak el a cég termékeitől.
Ha naponta n+1 alkalommal cáfolták volna a média által kreált "tényeket" akkor ma már mindenki kívülről tudná, hogy melyik cég érintett a történetben. Most még esetleg emlékeznének rá, hogy a gyártó vétlen volt és a termék nem került forgalomba, fe fél év múlva már csak annyi maradna meg az egészből, hogy ez az a cég, amelyik a szaros szaloncukrot gyártotta......
(ezért is írtam korábban, hogy meg tudom érteni a gyártó hallgatását).

Üdv:
Mihály
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Kovács Miklós 0002 (2006.01.21 08:58:09)

Kovács Miklós 0002

hozzászóló

Kedves Zoltán!

Amennyiben végigköveted a topicon található hozzászólásokat - láthatod, hogy egyesek szerint van.

Üdv:Miklós
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Nagy Zoltán 0003 (2006.01.21 20:09:21)

Nagy Zoltán 0003

[Hozzászólások száma] 977 [Összpontszám] 387 [Sikeresség] 40

hozzászóló

Kedves Miklós!
Tudom, disznó a kérdésem! :-)
Szerinted vannak olyan a lehetséges helyek, és módok, ahol és ahogyan egy gyártó (és a sok fogyaztó), kiállhat a a saját igazáért?

Üdv. Zoli003
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Kovács Miklós 0002 (2006.01.21 08:58:09)

Kovács Miklós 0002

hozzászóló

Ma.hu: "Szaros tojás után jó lesz a magyar is?

Elsősorban magyar tojásokat kíván forgalmazni a Tesco Global Áruházak Rt.- áll a társaság és piaci szereplőket tömörítő Baromfi Terméktanács (BT) közös közleményében."

DE CSAK HA NEM SZAROS!!-ami elég gyakran nem áll fenn!
[Válasz] [Idézet]

Kovács Miklós 0002

hozzászóló

Tisztelt Máté úr!

Amennyiben ez így volt, akkor a gyártó miért nem áll ki minden lehetséges helyen, s módon azért, hogy álhírek ne jelenhessenek meg róla?

Tisztelettel: Miklós
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Máté Mihály (2006.01.20 08:51:25)

Máté Mihály

hozzászóló

Kedves Zoltán!

Én is csak a tényszerűség kedvéért írtam le az információkat, nem vitatkozni akartam.
Azonos forrásokból "dolgozunk", legfeljebb nekem a tizen-egynehány évnyi élelemiszeripari-minőségbiztosítási gyakorlatom segít a lényeges információk kiszűrésében (ez sokszor egy-egy cikkben kb 2 mondatnyi rész, amit az újságíró nem tudott átfogalmazni, szerencsére a minőségbiztosítás "nyelvrendszere" mindenhol nyagyjából azonos ).

Üdv.
Mihály
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Nagy Zoltán 0003 (2006.01.20 12:57:20)

Nagy Zoltán 0003

hozzászóló

Kedves Mihály!
Nem vonom kétségbe az igazságát annak, amit írsz. Én a médiumok által közvetített helyzetről beszélek (írok), azaz arról a képről, ami hozzám és a többi médiaviszkaszon élő fogyasztóhoz eljutott "hírek" alapján kialakult bennem.
Üdv. Zoli003
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Máté Mihály (2006.01.20 12:40:15)

Máté Mihály

hozzászóló

Kedves Zoltán!

Korábban már írtam, hogy még az egész balhé legelején (az első, vagy a második napon) a gyártó képviselője egyszer ezt is megtette.
Tényszerűen ismertette a szennyezett tételre vonatkozó adatokat (gyártás időpontja, mennyiség stb), az egész beszélgetés tartott is vagy 3 percig.

Később már valószínűleg felmérték, hogy teljesen felesleges folyamatosan bizonygatni az igazukat, inkább hallgattak egy darabig. Később - miután a média "kinyomozta" hogy melyik cégről van szó - jogosan(!) cáfolták, hogy szennyezett terméket hoztak volna forgalomba (mivel tényleg nem került forgalomba).

Nem biztos, hogy ez a helyes stratégia, de azt a hisztérikus hangvételt nézve, ami a témával kapcsolatban uralkodott, én valahol meg tudom érteni őket is.

Üdv:
Mihály
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Nagy Zoltán 0003 (2006.01.20 10:59:06)

Nagy Zoltán 0003

hozzászóló

Kedves Mihály!
Mennyivel világosabb és érthetőbb lett volna ez az egész ügy, ha maga a gyártó is ezt nyilatkozta volna a tévében!
Üdv. Zoli003
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Máté Mihály (2006.01.20 08:51:25)

[Válasz]
Ugrás: