PORTÁL NAVIGÁCIÓ

PORTÁL AL-NAVIGÁCIÓ

MORZSÁK

Nagy Zoltán 0018

[Hozzászólások száma] 1678 [Összpontszám] 1055 [Sikeresség] 63

hozzászóló

Kedves Fórumtársak,

Nagy a csend itt a fórumom. Azt hiszem, itt az ideje annak, hogy elmondjuk a véleményünket a legújabb nemzeti "konzultációról" és az abban feltett kérdésekről.

http://www.kormany.hu/download/7/e2/50000/nemzeti_konzultacio_bevandorlas_2015.pdf

[Válasz] [Idézet]

[Válasz]
Hozzászóló Hozzászólás

Ollé Kálmán

[Hozzászólások száma] 2701 [Összpontszám] 2666 [Sikeresség] 99

hozzászóló

Szia!
Leírtad a lényeget, hogy mi a baj ezzel.
Amíg ilyenek vannak, joggal mondja a világ, hogy a magyar kormány az irányított korrupció fenntartója.
És nekem is ez a véleményem!
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Kormányi Zsolt (2016.12.22 21:40:23)

Kormányi Zsolt

[Hozzászólások száma] 451 [Összpontszám] -17 [Sikeresség] -4

hozzászóló

Szia Kálmán,

Azért azt vedd figyelembe, hogy az állam nettó bevétele a letelepedési kötvényekből nulla, hiszen 5 év után ezt a 300.000€-t (ma 93 millió Ft) kamattal együtt kapja vissza az ügyfél. A haszon (ami üzleti titok) csak a haveri közvetítőknél marad, ez nem más mint a szerény 20%-os eljárási díj, 60.000€.

Orbánéknak könnyű volt a 3.3 millió igenre hivatkozni a kis alaptörvény módosító javaslatukhoz, de persze ez a 3.3 millió ember nekik már kevés volt a kötvényüzlet bezárásához.

Üdv,
Zsolt
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Ollé Kálmán (2016.12.21 08:15:07)

Ollé Kálmán

hozzászóló

Azért vagy egy kérdés ami nem hagy nyugodni.
Felvetődött, hogy ha egy ország nem akar bevándorlókat befogadni, akkor fizessen. Ha jól emlékszem 200 ezer Eurót egy közös alapba.
Természetesen ez nem elfogadható a kormány részéről. Hiszen ki a fene akar olyanért fizetni, amivel nem ért egyet.
Ez érthető.
De hogy láthatja a másik oldal?
Magyarország 300 ezer Eurót kér egy letelepedőtől az állampolgárságért, amiért még egy rakás előnyt is biztosít pluszban.
Tehát van 300 ezer Eurós bevétele azokkal szemben akik fizető bevándorlók, de nem akar fizetni akkor, ha nem fogadja el az EU általi kvótát.
Én úgy érzem, hogy amíg van a letelepedési kötvény, addig nincs erkölcsi alap a kvóta elutasítása esetén a fizetést is megtagadni.
De ki fizet?
Fizessenek azok a cégek akik bonyolítják és lenyelik ezt az árbevételt, ne az ország a mi adóinkból!
[Válasz] [Idézet]

Ollé Kálmán

hozzászóló

Kukucs!
Arra azért roppant kíváncsi vagyok, hogy amíg igen hatékony a déli, keleti határon emelt kerítés, addig a nyugati irányba szajkózott kvótaellenesség meddig tartható?
Senki nem szeretne a nyakába kapni olyan embereket, akikkel csak a baj lesz az biztos.
De azért azt is látni kell, hogy szükségünk van a nyugati piszkos és megalázó, mocskos pénzre!
Egyszer ki fogják mondani, hogy ne tovább!
Nem elég, hogy ócsároltok minket, még a támogatásunkat is kétes végeredménnyel használjátok fel, és még erre sem vagytok hajlandók?
[Válasz] [Idézet]

Ollé Kálmán

hozzászóló

Azt hiszem nagy lett valóban a csend!
Ma ott tartunk, hogy azok is összepiszkították a gatyájukat akik anno rasszizmust és hecckampányt kiáltottak a vélt demokrácia védelmében.
A legszörnyűbb az, hogy most tartunk a kezdetnél!
Azt hiszem ez a népvándorlás párt hovatartozástól függetlenül egységes összefogást követelne meg.
Csak ne az legyen, hogy addig bujkálnak egymás elől és bagatellizálják le a dolgokat, amíg eldördül az első lövés!
Az már viszont késő lesz és elindul a hógolyó a lejtőn!
[Válasz] [Idézet]

Ollé Kálmán

hozzászóló

Kedves Mihály!
Igen azt elismerem, hogy valamit tenni kellett és továbbra is kell cselekedni, mert a strucc már tudja!
A konzultáció sem egy utolsó a sorban.
Igen meg kell kérdezni az embereket, ha a politikusok nem mernek döntést hozni, vagy marketing fogásnak tekintik az egészet.
De nem így!
Ez nesze semmi, fogd meg jól!
Az összes kérdésbe bele volt kódolva a válasz!
Ha nem azt húzom, akkor hazaáruló vagyok, vagy hülye!
Ezért tőlünk senki nem küldte vissza.
Igazad van az pótkérdésekkel kapcsolatban is, de ezt nem merték belerakni.
Én hiányolom az interaktív fórumokat.
Hiszen ez az oldal is erre jött létre valaha.
Jó rég volt, amikor egy miniszteri fórum után már az autópályán jártam, amikor felhívtak a Gazdasági Minisztériumból, hogy hogy képzeltem el bővebben azt a javaslatom amit a Kókának írtam? Igaz nem módosították a közbeszerzési törvényt a kedvemért, mely még mindig aktuális lenne.
Sokkal jobban be lehetne állítani az embereket egy-egy ügy mellé, ha legalább a látszatát fenntartanák, hogy az igazi vélemények alapján történik.
Most eldöntött dolgokról látszatszavaz a polgár.
Ez nekem nem tetszik.

[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Sajgó Mihály (2015.07.23 21:52:51)

Sajgó Mihály

[Hozzászólások száma] 1557 [Összpontszám] -931 [Sikeresség] -60

hozzászóló

Kedves Kálmán!
1)Az általad idézett állítás nem szerepel a 12 kérdés között (most erről van szó)
2)A 12 kérdésre alapuló "közvéleménykutatás" kérdései lehettek volna jobbak is, de távolról sem tzartom egy analfabéta alkotásának.
3)Legfeljebb néhány hiányzó kérdés miatt kifogásolom:
13) Többek véleménye szerint a jelenlegi népmozgási krizis az erőszakos és fegyveres demokráciaimportra ("arab tavasz" generálása, a közelkeleti egyensúly erőszakos megbontása) vezethető vissza, ami az USA kezdeményezésére az EU aktív közremőködésével történt) vezethető vissza. Egyetértek - részben egyetértek - nem értek egyet
14) A népmozgási krizis következményeit elsősorban a szellemi irányítóknak és az ebből gazdasági hasznot húzóknak kellene viselniük. Egyetértek - részben egyetértek - nem értek egyet
15) A magukat üldözöttnek beállító illegális behatolók valójában anyagilag legalább közepesen ellátott, távközlési technikával jól felszerelt csoportok. Egyetértek - részben egyetértek - nem értek egyet.
Ennyi. SM
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Ollé Kálmán (2015.07.23 20:54:58)

Ollé Kálmán

hozzászóló

És egyben egyben marhaság és szégyen arra nézve, aki ezt kitalálta, megcsinálta és elfogadta!
Pl: " A bevándorlók nem dolgoznak és elveszik a munkánkat"
Mi van???
Értelmes 8 általánost végzett kis érzékkel megáldott szőlőművelő ezt másképp fogalmazta volna!
Szerintem valóban kell a konzultáció, de azok számára, akik ezt a kampányt nevezik!
Az orvosukkal!
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Sajgó Mihály (2015.07.22 18:00:35)

Sajgó Mihály

[Hozzászólások száma] 1557 [Összpontszám] -931 [Sikeresség] -60

hozzászóló

A "konzultáció" elnevezés műfajtévesztés. Valójában egy közvélemény kutatásról van szó, aminek a kiértékelése ellenőrizhetetlen és átláthatatlan. SM
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Nagy Zoltán 0018 (2015.06.22 09:16:39)

Békefalvi Zoltán

[Hozzászólások száma] 30 [Összpontszám] 27 [Sikeresség] 90

hozzászóló

Üdvözletem!
Miért nem lehet minősíteni a hozzászólásokat?
Van baj, persze, de nem a segítségünket kellene nyújtani azoknak, akik kénytelenek elhagyni szülőföldjüket?
Nem az okot kellene orvosolni, ami erre kényszerít embereket?

Ok és Okozati összefüggések. Nem jó az. hogy ilyen sokan indultak el Európa felé. De nembiztos, hogy jogunk van ítéletet mondani és pálcát törni.
A kormány részéről a félelemkeltés a legfőbb stratégia. Ezzel lehet elterelni a figyelmet most sok más belső kicsi és nagy problémáról.
Szerencsétlen helyzet.
[Válasz] [Idézet]

Juhász László

[Hozzászólások száma] 913 [Összpontszám] -365 [Sikeresség] -40

hozzászóló

Kedves Fórumtársak!

Lényegében csak egyetlen kérdést kell feltenni, azt megválaszolni - kellő tájékozódás után - és tiszta lesz a képlet barátról, ellenségről, bevándorlókról és a terroristákról: Kinek az érdeke Európa veszte?

Tisztelettel: Juhász László, Szeged
[Válasz] [Idézet]

Juhász László

[Hozzászólások száma] 913 [Összpontszám] -365 [Sikeresség] -40

hozzászóló

Kedves Zoltán!

A magam részéről üdvözlöm a kezdeményezést, csak sajnos nem látom értelmét annak hogy ide írjak, hisz akkor alapból az elején tisztázni kellene a következő 2 tételt:

BEVÁNDORLÁS
1. Kik felelősek - legfelsőbb szinten - azért, hogy ennyi ember kényszerül menekülni a saját hazájából.

TERRORIZMUS
2. Kik a valódi terroristák, akik az első pontban leírtakat okozták s okozzák hamis zászló alatt is folyamatosan?

Nos ezt a két, egymással szorosan összefüggő kérdést ezen a portálon nem lehet fejtegetni.....most még.
Én amúgy néha bekukkantok ide, de itt már hasznos infót keresni.....tiszta időpocsékolás szerintem.
Tisztelettel: Juhász László, Szeged
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Nagy Zoltán 0018 (2015.06.22 08:46:41)

Nagy Zoltán 0018

[Hozzászólások száma] 1678 [Összpontszám] 1055 [Sikeresség] 63

hozzászóló

Mindenekelőtt nem árt tisztázni a "konzultáció" szó jelentését. Az idegen szavak szótára szerint a jelentése "tanácskozás". A szónak van még néhány más, speciális értelmezése is.

E jelentések alapján ezt a kérdőívet a "konzultáció" kivételével bárminek el lehetett volna nevezni.
[Válasz] [Idézet]

[Válasz]
Ugrás: