PORTÁL NAVIGÁCIÓ

PORTÁL AL-NAVIGÁCIÓ

MORZSÁK

Kormányi Zsolt

[Hozzászólások száma] 451 [Összpontszám] -17 [Sikeresség] -4

hozzászóló

A szokásokhoz híven elég egyoldalúan alakul a budapesti olimpiával kapcsolatos "tájékoztatás". Ami külön aggasztó, hogy úgy tűnik a nemzeti együttműködés rendszere ebben az esetben tökéletesen működik, hiszen gyakorlatilag nincs olyan ellenzéki alakulat, amely ellenérveket próbálna felmutatni az olimpia megrendezésével szemben. Arról már ne is beszéljünk, hogy a mai napig 2 alkalommal buktatta el a Nem(zeti) Választási Bizottság, egy magánszemély(!) által felvetett népszavazási kérdéseket.

A korábban olimpiát rendező országok tapasztalatai alapján kell-e nekünk olimpiát rendezni?

Kell-e olimpiát rendezni egy olyan fővárosban, ami egy vidámparkot nem tud működtetni?

Kell-e olimpiát rendezni egy olyan fővárosban, ahol a 2017-es Forma-1 és vizes vb miatt már most teltházasak a szállodák?

Kell-e olimpiát rendezni egy olyan fővárosban, ahol amúgy sem lehet (helikopter nélkül) értelmesen közlekedni?

Kell-e olimpiát rendezni egy olyan országban, ahol már egy egyszerű játszótér építést is kétszeres áron számláznak az EU felé? Persze a csalást végül az ország fizeti.

Kell-e olimpiát rendezni egy olyan országban, ahol egy fülgyulladás esetén az "ellátó" intézmény közli a beteggel, hogy kérjen időpontot, de 2 hetes a várólista.

Még lehetne sorolni.

Kell nekünk ez az olimpia?
[Válasz] [Idézet]

[Válasz]
Hozzászóló Hozzászólás

Ollé Kálmán

[Hozzászólások száma] 2702 [Összpontszám] 2666 [Sikeresség] 99

hozzászóló

Úgy legyen!
Ámen!
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Kormányi Zsolt (2017.02.22 23:57:09)

Kormányi Zsolt

hozzászóló

Jó volt, szép volt, elég volt.

Örülök, hogy vége ennek, remélem most egy ideig nem pályázunk olimpiára, de foci vb-re, eb-re sem.

Talán majd sok év múlva, amikor a korrupció és a felelőtlenség már csak egy rossz emlék lesz, majd újra megpróbálhatjuk.
[Válasz] [Idézet]

Ollé Kálmán

hozzászóló

Szia!
Én csak akkor tudnék támogatni bármiféle világversenyt, ha az elmúlt évek korrupciós botrányainak felelősei meg lesznek nevezve és a bíróság kiszabja a jól megérdemelt büntetést, természetesen börtönnel és vagyonelkobzással.
Pl: 4.-es metró.
Itt van az úszó VB.
"Szakértők" által készített előzetes költségvetés mondjuk 100. A megvalósulás 150.
Hogy van ez?
Persze a "közbeszerzésekhez" alacsonyabb összeg kell, meg csak induljon el azt majd "pótmunkákkal" feltoljuk a zsebes határra a kivitelezés összegét.
Ott már lehet tolni a lécet felfelé, hiszen a haver van a számlatömb végén és tudjuk, hogy "szükség" van a pótmunkákra!
Egy tisztességes önkontrollal rendelkező országban még előny is lehetne egy Olimpia!
De nálunk nem ez a helyzet, amíg nem teljesül az első mondatom lényege!
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Kormányi Zsolt (2017.01.16 22:46:35)

Kormányi Zsolt

hozzászóló

Szia Kálmán,

Én letöltöttem az olimpiai megvalósíthatósági tanulmányt. Körülbelül 1400 oldal, 300-ig jutottam, de már ez is csupa feltételes mód és tele van belső ellentmondásokkal.

Amúgy meg már most, a pályázati szakaszban sem tudják tartani a pénzügyi terveket.

Végre elindult egy budapesti aláírásgyűjtés, és bár én ebben vidékiként nem vehetek részt, anyagilag legalább tudom támogatni.

Itt a linkjük:
https://nolimpia.com/

Üdv,
Zsolt
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Ollé Kálmán (2017.01.13 15:59:57)

Ollé Kálmán

hozzászóló

Hali!
Most olvasom ezt a hírt:
http://index.hu/sport/hirek/2017/01/13/rio_olimpia_maracana_lepusztult_olimpiai_park/
Győzzön meg már valaki, hogy nálunk mitől lesz ez másképp.
A görögök is megszívták!
Az építő cégeken kívül ki fog jól járni?
Hát persze, akik háttérben benne vannak az építő cégekben.
A világon mindenhol ez a forgatókönyv, csak a gazdag országokat nem teszi tönkre!
Én igen is ellenzem de nagyon, hogy olyat vállaljon ez az ország, amibe belerokkan.
A devizahitelek így is megcsapolták az erőforrásokat, mire egyenesbe jönnénk újra egy kútba ugrunk?
Tiszta hülyék ezek?
[Válasz] [Idézet]

Ollé Kálmán

hozzászóló

Üdv Mindenkinek!
Olyan ez, mint amikor a gyári munkáscsalád akar a bankároknak utcabált rendezni!
Abban reménykedik, hogy ha mindenét belekölti, akkor majd nagy tisztelettel fognak rá nézni, vagy kap ingyen pénzt?
Csak egyet kaphat!
Sok-sok kölcsönt, melyet bizony a buli után megfeszülve, de vissza kell fizetni!
És ki fog jól járni?
A kereskedők, a szállítók, a rendezvényszervezők és a bankárok.
De jó buli volt, és lehet a fotókkal büszkélkedni az öregek otthonában, hogy egyszer mi is kitettünk magunkért.
Egyszer talán elérkezik az az idő, mikor nem rokkannánk bele, de most nem lenne szabad letaposni a sarjadó növény szárát.
[Válasz] [Idézet]

Lénárt Jánosné

[Hozzászólások száma] 416 [Összpontszám] 333 [Sikeresség] 80

hozzászóló

Nem!!!!!
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Kormányi Zsolt (2016.10.27 00:20:44)

[Válasz]
Ugrás: