PORTÁL NAVIGÁCIÓ

PORTÁL AL-NAVIGÁCIÓ

MORZSÁK

Paksiné Péteri Júlia

[Hozzászólások száma] 2220 [Összpontszám] 1127 [Sikeresség] 51

hozzászóló

Szerintem kell egy hely,ahol az ember levezeti apro bosszuságait.Az előbb szépen beirtam a Kedvenc verseimbe egy uj verset,mire kész lettem,a rendszer szépen odairta"regisztrálja magát".Kösz.Enélkül hozzá sem kezdek
[Válasz] [Idézet]

[Válasz]
Hozzászóló Hozzászólás

Ollé Kálmán

[Hozzászólások száma] 2701 [Összpontszám] 2666 [Sikeresség] 99

hozzászóló

Olyan bosszús vagyok, hogy na!
Ki tudja megmondani, hogy mikor fejezik be az Árpád-híd pesti hidfőjétől a Vágány utcáig tartó katasztrófát?
Az időérzékem csal, de ha jól sejtem már fél éve így áll.
Oké tél van és nem lehet dolgozni, mondanák az illetékesek.
De akkor miért kezdtek bele, amikor tudták, hogy nem lesz meg a tél beállta előtt?
Vagy abban bíztak, hogy szerencséjük lesz és elmarad a tél az ő kedvükért?
Így már értem, hogy miért tőzsdéznek a magyar aranykészlettel a Matolcsiék!
Eddig szerencséjük volt, hát ez után is az lesz.
Vissza az útra.
November 15.- után nincs kerület, aki kiad útbontási engedélyt.
Ez az útszakasz gyanítom, hogy fővárosi kezelésben van. De akkor a főváros felülírja a józan ész és a tapasztalat diktálta előírásokat?
A 30 perces araszolgatás nem csak 30 perc késést okoz, hanem konkrét anyagi kárt is, az ott közlekedőknek!
Ha netán úgy csinálták volna, hogy egyszerre csak egy oldalon és csak 200 métert nyitnak meg, amit belátható időn belül be tudnak fejezni és utána a következőt, akkor most csak egy kis szakasz nem lenne kész.
Mérges vagyok!

Ez a hozzászólás 1 alkalommal volt szerkesztve. Utolsó módosítás ideje: 2017.01.20 19:37:22

[Válasz] [Idézet]

Vizeli László

[Hozzászólások száma] 812 [Összpontszám] 280 [Sikeresség] 34

hozzászóló

Szia Kálmán!

Vádaskodni nem akarok, csak szimplán elmélkedtem, (bosszankodom, inkább mormogok), mert dühítő látni, hogy dolgok nem működnek közel sem úgy, ahogy működhetnének.

Nem akarok kígyót-békát kiabálni, főleg nem akarok belecsúszni a politikai felhangokat meglovaglók hibájába, mert ez (is) politika független – legalábbis a szekértáborok szembenállása értelmében – folyamat.

Tényleg, mintha az Úr odafent magához hívatta volna Zrínyit, a költőt, és megkérdezte volna, mit tehetne a magyarokért, aki azt felelte, nézd meg, Uram, mikor fohászkodik hozzád a magyar, mikor talál önmagára: a bajban. Sújtsd őket, s máris a helyén kezelik a dolgokat, így téged is. Az Úr pedig 14-én megtette, hogy méltón ünnepelhessünk, ünnepelhessük a lényeget, mert sok mindent próbáltak már belemagyarázni 48-49-be, ellenségképeket is, akik közül az eredendő épp segített minket most a bajban emberekkel, gépekkel. (Eredeti: Stoffán György: Zrínyi és a Fennvaló)

Szóval mormogok, mert az egyén bölcsességéhez hozzátartozik, hogy nagyon sok dologra nem lehetünk befolyással, azok megtörténnek. A lényeg abban áll, hogyan viszonyulunk ezekhez, hogyan reagálunk ezekre. Tehát a legfontosabb, hogy mit művelünk a velünk történtekkel, nem pedig az, mi történik.

Vádaskodásom – ha egyáltalán – nem abban áll, hogy miért nem akadályozta meg az elmúlt 25 év vezetése épp ezt a hóvihart, hanem abban, hogy miért vagyunk felkészületlenek, miért vagyunk szervezetlenek. Ahogy Széchenyi mondta, hát az előre nem látható, de bizonyosan bekövetkező dolgokkal mi lesz?
Miért nem működnek a vészforgatókönyvek? Miért nem működik az információgyűjtés, és osztás? Miért hatékonyabb a spontán szerveződött segítségnyújtás, mint a központilag szervezett? Miért kell 36 órát ücsörögni egy autópályán a Dunántúl közepén? Ugye Alaszkában nem szólnék 36 óráért, de ez azért csak nem a sarkvidék… Miért kell mozdonnyal vinni a szülő nőt a kórház felé?

Félreértés ne essék, voltam részese hómentésnek magam is sorállományú katonaként, igaz nem a fizikai részét osztották rám, hanem a hírközpont kezelését. Egyedül, váltás nélkül kezelni annyi rádiót, telefont, telex gépet több napon és éjen át, és futni a híradószoba és a válságparancsnok között oda vissza, mert telefonom volt hozzá (TBK), de csőpostát nem tudtam kiépíteni, így a papírt hozni-vinni kellett.
Szóval ez úton is kalapemelés és mély meghajlás mindazoknak, akik végezték a dolgukat, és azoknak is, akiknek nem lett volna dolguk, de mégis végezték önkéntes alapon, és azoknak, akik a sajátjukból adak!

A szervezettséggel és felkészültséggel, a pénzem, az adóm helytelen elköltésével van bajom most is, ez alkalommal is.
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Ollé Kálmán (2013.03.17 08:13:15)

Ollé Kálmán

hozzászóló

Szia Laci!
Az írásodból kicsit vádasodás érződik.
Hasonlít az ügy a tragikus augusztus 20.-i tűzijáték esetére.
Lehetne itt is felelősöket kreálni, de azt hiszem inkább az összefogásra az emberfeletti küzdelemre kell koncentrálni, mert sok mindent tudunk befolyásolni a XXI. században, de be kell látni, hogy a mennyei parlamentben senkinek nincs 2/3-a a természet törvényeit nem tudjuk megváltoztatni akaratunk szerint!
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Vizeli László (2013.03.16 14:56:36)

Vizeli László

[Hozzászólások száma] 812 [Összpontszám] 280 [Sikeresség] 34

hozzászóló

Az élet úgy hozta, hogy szomorú apropóból ugyan, de jóanyámnak hivatalos dolga akadt úgy laza 70 km-re otthonától.

XXI. század, Európa, Magyarország, Veszprém megye, 2013.03.14.
Maga az ügy abszolválásra került kevesebb, mint egy óra alatt.
Az út eltartott reggel 7:15-től másnap hajnal 1/4 2-ig. Volt ebben, busz, árokba csúszás, veszteglés, visszafordulás, falujáró kerülő, személygépkocsi, vonat, de még 6 km gyaloglás is a végére.

Egyesek vadásszák az adrenalint, rafting, bungee jumping, bázisugrás, kalandtúra, stresszoldó trágyalapátolás. Ez mind smafu... Mi így élünk!

Mindazoknak köszönet, akik segítettek így-úgy! Akár dolguk volt ez, akár nem.
[Válasz] [Idézet]

Váradi Tibor

[Hozzászólások száma] 50 [Összpontszám] 23 [Sikeresség] 46

hozzászóló

A bíróság önálló hatalmi ág. Ezt tudjuk.
És látjuk is, mert a bíróknak bármit lehet mondani, de teljesen szabadon válogatnak.
Saját peres ügyeimből tudom, hogy ha elnyertem a bíró szimpátiáját, akkor szóba áll velem, és esetleg figyelembe veszi a jogszabályok alapján benyújtott érveimet. Fellebbezési eljárásban pedig a bíró a bírót a létező legritkább esetben marasztalja el. Az általam elsőfokú eljárásban megadott 3 törvénysértést még csak meg sem említette a fellebviteli bíróság, keresett egy 4. indokot az elsőfokú ítélet elkaszáláshoz.
Néhány szempont a döntés megértéséhez:
- Egy bíró egy nyilvánvalóan politikai ügyben kizárt dolog, hogy igazság-hazugság politikai kérdésében állás foglaljon.
- Ha a bíró talál egy szálat, amibe bele tud kapszkodni, akkor semmi mással nem fog foglalkozni.
- És még ekkor is gondosan ügyel arra, hogy lehetőleg egyik félnek se adjon igazat.
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Horváth Tamás Zoltán László (2007.07.03 12:36:12)

Váradi Tibor

[Hozzászólások száma] 50 [Összpontszám] 23 [Sikeresség] 46

hozzászóló

Házszám...
Szerintem Magyarország ebbe fog beledögleni. Már tűzoltóktól, mentősöktől halottam, hogy cím alapján nem lehet megtalálni semmit. A tűzoltónak egyszerű, mert füstre megy, de a mentős sokszor csak a sarkon álló hozzátartozóval találja meg a címet.
A helyismeret miatt a házszám kiosztása a helyi polgármesteri hivatal műszakosának a feladata lenne, dehát az rengeteg munka:
- sorba számozni a telkeket
- ha lehet feleslegesen nem változtatni
- figyelembe venni azt is, hogy megosztható a telek (üres teleknek is lehet száma?)
- az ingatlan-nyilvántartásban átvezettetni
- a változó lakcímkártyákat megcsinálni

Elismerem, ez óriási munka, de csak meg kellene csinálni, mert lassan a mindennapok működőképességét veszélyezteti.

Arról már nem is beszélek, hogy a megváltozott lakcímeket az ingatlan-nyilvántartásban a tulajdonosnak kellene átvezettetni (ingyen), ennek a hiánya a hatósági munkát sokszor teljesen megbénítja.

Azt várom, hogy a házszámozás és ennek kapcsán a lakcímek mikor fognak olyan méretű gubancot okozni pl. a választási rendszerben, amikor már a politika is beszáll az elégedetlenkedők közé.
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Ollé Kálmán (2007.06.28 21:51:05)

Id. Berecz Norbert

[Hozzászólások száma] 3002 [Összpontszám] 945 [Sikeresség] 31

hozzászóló

Kedves Zsigmond!

Ez azóta is bosszantó.
Egy miniszterelnök a haveroknak jótanácsolja, hogyan lehet 40 milkót az "állambától" lecsápolni, és ha ezt nem jegyzőkönyvbe mondja, akkor ez nem bűn.

Bosszúságom gyógyítására kérek én is tanácsot. Könyörgöm! Le ne írd!
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Pap Zsigmond (2007.07.03 14:58:27)

Nagy Zoltán 0018

[Hozzászólások száma] 1678 [Összpontszám] 1055 [Sikeresség] 63

hozzászóló

"A gyeplőt a lovak közé dobták és taplót dugtak a seggükbe"

Kedves András, ez lett volna a jobbik megodás, de sajnos a gyeplőt nem dobták a lovak közé, hanem átadtád azoknak , akikkel szemben védeniük kellene bennünket. :-(

Üdvözelettel
Zoltán
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Dr. Fáy András Péter (2007.06.28 11:03:52)

Pap Zsigmond

[Hozzászólások száma] 2679 [Összpontszám] 1048 [Sikeresség] 39

hozzászóló

Kedves HTZL!
A magyar jogalkalmazás egy tökéletes csőd. De azt, hogy politikai álláspont alapján dönt a bíróság, az nyilvánvaló, s nem az első. A tokaji disznóság ügyében is mivel mentették fel Orbán Viktort? Hogy az a jegyzőkönyv, amely arról szólt, hogy miniszterelnökként tanácsokat adott, nem közgyúlés, csak gyűlés volt.
Ha valakit megütsz az utcán és ezért perbefog, de te bizonyítani tudod, hogy az ütés még a kapualjban történt, akkor már nem vagy bűnös? Mert hát itt sem a fórum, hanem a cselekmény sértette meg a törvényt!
Mégegyszer mondom, a magyar jogalkalmazás egy tökéletes csőd!
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Horváth Tamás Zoltán László (2007.07.03 12:36:12)

Horváth Tamás Zoltán László

[Hozzászólások száma] 3595 [Összpontszám] 1118 [Sikeresség] 31

hozzászóló

Azt mondtad az anyámra, hogy tyúklétra?
-...személyiségi jogi per... a rendőrség nyilvánvalóan politikai utasításra és nyomásra hajtott végre brutális akciókat 2006. október 23-án...
-...bíróság...ítélete nem értékelhető úgy, hogy a bíróság azt állapította volna meg: a vitatott kijelentésében az alperes igazat mondott volna vagy sem. Hozzátette: a bíróság csak azt mondta ki: ez volt az alperes véleménye.

Érti ezt valaki? Mit állapított meg a bíróság?
Hát nem azért folyt a per, mert a felperes azt állította, hogy az alperes állítása rágalom? Erre fel a bíróság megállapította, hogy az alperes ... azt állította. De legalább kijelentette, hogy az igazságnak mindehhez semmi köze.

Könyörgöm, hát nem azt kellet volna megállapítania, hogy ez a kijelentés igaz, vagy hamis?
Mert, ha igaz, akkor nem rágalom. Ha nem igaz, vagy nem igazolható, akkor rágalom.
[Válasz] [Idézet]

Ollé Kálmán

hozzászóló

Kedves Moderátorok, Vitatársaim, Dr. ÁGA.
Az a pár év alatt mióta ide irogatok, talán megismerhettetek volna annyira, hogy én nem szeretek apró-cseprő bosszankodásokról írni.
És nem is fogok!
Mivel igen kevés időm van, így szerettem volna olyanról eszmecserét folytatni, mely meghatározó fontosságú nekem is, de neked is!
És baromira tojok arra, hogy aki kavarja a lekvárt az melyik párt kilincsét koptatja!
Számomra csak két kategória létezik!
Aki minden magyar érdekében önfeláldozóan képvisel minket, vagy aki önfeláldozóan képviseli magát!
Ha valaki számára nehéz megemészteni, hogy a kedvenc pártjában is jócskán vannak oda nem illő személyek, annak felhívom a figyelmét arra, hogy a teljes napfogyatkozásnak már 5 éve vége van!
Vegye már le a sötétített szemüvegét!
De visszatérve a kiindulóponthoz!
A Bosszankodó topikba nem fogok írni!
Mert én nem csak bosszankodni szoktam, hanem tenni is akarok valamit!
Ez után például azt, hogy itt nem teszek semmit!
Köszi az illetékeseknek, és annak is aki így intézte!
Üdv: Kálmán

[Válasz] [Idézet]

Bognár Attila

[Hozzászólások száma] 8731 [Összpontszám] 6190 [Sikeresség] 71

hozzászóló

((ON - mert most "bosszankodó" leszek;))

Kedves Dr. Fáy András, és a Többi Naponta Felmenő Vércukrú Olv- és Írtárs!

A "találó topik elnevezés" megmérettetett, és lőn helyette a "Bosszankodó" feltámasztása...
Indok(o)lás: "témaazonosság miatt" (sic!)

EZ volt az egyik "téma":

"Tehát, téma és keret nincs, csak az aznapi problémád, ami akkor érdekes volt, vagy felháborított, vagy megdöbbentett, vagy Te megoldanád, vagy jobban csinálnád.
Nem cseverészés a célom, de nem is a veszekedés. Nem a bekötött szemű kötözködés vezérel, hanem azon problémák feltárása és kibeszélése, mely ma mételyezik az életünket, melyek megoldásától jobbulást várhatunk mind magunknak, mind pedig …felebarátainknak is."

EZ pedig a másiké:

"Szerintem kell egy hely,ahol az ember levezeti apro bosszuságait."

((magukért beszének, tehát - no comment))

Megoldási javaslatom:
Mivel "6.2. A moderátorok 6.2.2. (...) megváltoztathatják egy téma címét 6.2.2.2. a témanyitó hozzászólást pontosító párbeszéd tartalma alapján;" - ezért egyszerűen csak kérnetek kell(ene) azt...
/vagyis hogy a "Bosszankodó" címet változtassák meg "Ma ettől emelkedett a vércukorszintem!"-re;)/

Én ehhez az imént már meg is tettem a magam csekélyke hozzájárulását, amikor odaát "egyetértésemet" fejeztem ki a modikkal. Tapasztalatom szerint ugyanis jusztsem csinálják azt, amiket én javasolok nekik, tehát én pont ezzel tehettem a nagyobb szolgálatot az Ügynek ((esetleg ha majd megjelenik a kérelmetek, írok még arra is egy "nyomatékosító" tiltakozást;))

üdv: Attila

PS:
Amúgy tartalmilag teljesen egyetértek Veled, legfeljebb azt a "seggükbe"-t finomítanám a magam részéről a "farukba"-ra :)

Ollé Kálmán

hozzászóló

Kedves András!
Köszi a Tapsvihart!
De ezt a mondatodat nem értem: Kérdésem: Szabadna hozzátok csatlakoznom?
Nem szabad! Kötelező!
Várom a megoldóképességed megtestesülését!
Tudod milyen sokba kerül a vércukorszint csökkentő tabletta?

Más téma!
Az átlagnál jóval többet járok szanaszét kis hazánkba, amikor különféle címekre kell, hogy eljussak.
Látszatra egyszerű a dolog. Cím: Pomáz, József Attila u. 12 ÁFA Béla.
Semmi gond, van térképem, meg térérzékem, nem tudok eltévedni.
Dehogynem!
Hiába a térkép, ha mindenhol az orosz invázióra készülnek!
Vagyis nincsenek utcanév táblák! Házszámozások is egyre csökkenő tendenciát mutatnak.
Ez sajna a legtöbb budapesti kerületre és vidéki városra, falura egyformán érvényes!
Emlékszem, volt olyan idő amikor a sarki ingatlanok tulajdonosait meg is büntették, ha leesett az utcanév tábla.
Látszatra ez a dolog eltörpül az orsóolaj biznisztől, de tegnap ettől lettem édesszájú!
Mindenkinek üdv: Kálmán

Dr. Fáy András Péter

[Hozzászólások száma] 647 [Összpontszám] 243 [Sikeresség] 38

hozzászóló

Kedves Kálmán!

Gratulálok a találó topik-elnevezéshez!

Tökéletesen igazad van abban, hogy a napi gondjaink zöme ebből a kiszolgáltatott helyzetből fakad. Nem szeretném a „rendszerváltozás” előtti időket visszasírni, de…
Volt egy Állami Kereskedelmi Felügyelőség (ÁKF) volt egy Kereskedelmi Minőségellenőrző Intézet (KERMI) és végső esetben a Népi Ellenőrzési Bizottság-hoz (NEP) is lehetett fordulni!
Ha egy vállalatra - mert akkoriban még nem voltak kft-k, bt-k és zrt-k meg egyebek - rászállt valamelyik szerv, az megnézhette magát.
Mindenesetre akkor valódi és működő fogyasztóvédelem volt nem úgy, mint most.
A gyeplőt a lovak közé dobták és taplót dugtak a seggükbe.
Itt tartunk.

Kérdésem: Szabadna hozzátok csatlakoznom?

Nekem eredményesen használható, mondhatnám cukorszint-csökkentő jogi megoldási javaslataim vannak az efféle cukorszint-emelő ügyekre - mint amilyenről Pap Zsigmond úr is beszámolt - és szívesem megosztom veletek vagy bárkivel - ha megengeditek.

Barátsággal
Dr. Fáy András
[Válasz] [Idézet]

Ollé Kálmán

hozzászóló

Kedves Zsigmond!
Ezt a hozzáállást én is tapasztaltam a volt Műveknél.
( Elmű, Gázmű, Csatmű, Vízmű,…mi van még? A Távfűtmű! Talán, még a sorba belefér a Volán, BKV. MÁV. )
Ugyan az utóbbi három még állami intézmény, de az ügyfelekkel szembeni hozzáállásukban hasonlóak a Művekhez.
De, ha jól belegondolok talán azt a szintet még nem múlják alul.
Majd ha azokat is privatizálni fogják!
Én a Csatműnél voltam ügyintézni, de sokkal rosszabb a helyzet mint az átkosban!
Amióta a külföldi tulajdonos zsebe a fontos, az ügyfél már nem számít!
Hiszen ki vezetné el a szennyemet, ha nem Ő?
Nem is értem, hogy annak idején miért privatizálták ezeket a monopolhelyzetben levő cégeket?
A privatizáció egyedül nekem, a fogyasztónak nem volt érdeke, akinek a kegyeiért egy igazi versenyhelyzetben küzdeni szoktak a szolgáltatók!
Ez az igazi, adjuk el a jövőnket két szem babért privatizáció következménye!
Százmilliárdok csúsznak ki az országból e miatt, miközben spórolni kell az egészségünkön, mert egy-két ember tömi a zsebét!
Emelkedik a cukorszintem!
Másnak is hagyok lerágni valót.
Üdv: Kálmán
[Válasz] [Idézet]  Előzmény: Pap Zsigmond (2007.06.27 08:00:08)

[Válasz]
Ugrás: